Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rana na chvoste

Zdravim,
v nedelu som kupil maleho leguanka:-D. Ma 45cm (12/33cm). Na chvoste ma asi starsiu ranku, vyzera ako po uhryznutí:-(. Mozem uzdraveniu nejak pomoct:?:

PS:Foto by som rad vlozil ale dako sa mi to nedari

No jestli už to má zahojený, není to nijak zanícený apod. tak už zbývá jen čekat, až se to "zahladí" - nejlepší je na to obyčejná voda ;-) (samozřejmě pokud je to zhojený), vlhkost a koupat a za chvíli budeš mít jen malou jizvičku - ber to ale jako teorii, když se na to nemůžem kouknout a nevíme jak to vypadá. Návod na vkládání fotek tu někde je nebo mi to pošli na mail a já to sem prdnu. ;-)

No čoveče, podle první fotky to nevypadá nejlíp. Buď to byl hodně hlubokej kousanec, nebo si ten ocas nalomil a znekrotizovalo mu to, ale zatím bych se možná přikláněl ke strupu, ještě by to snad nemuselo pryč.
Rozhodně ho zkus hodně koupat v teplé vodě s Betadinem (1:20 s vodou), určo víckrát denně. Pozoruj jesti mu nepostupuje nekróza (zčernání+sesychání) a po tý koupeli se zklus podívat, jestli to je jen stroupek (přímo v té "ráně" kde má přerušený šupiny) anebo je to už komplet seschlý až dovnitř.
Jak daleko ke kořeni to má? Zbytek ocasu (ke konci) je normálně zbarvenej a pohyblivej? Nesesychá mu to od tý rány?

Oki, o rozprasovac sa postaram.
Este otazocka: su niekde v okoli Brna alebo este lepsie Mikulova nejaky veterinari specializovany na plazy:?: Neviem ale nemam z toho dobry pocit, keby som isiel k veterinarovy, ktory cely zivot osetruje iba psov macky a max. nejakeho papouska.:-)

Pokud budeš pokračovat v ošetřování rány roztokem Betadinu ev. hypermanganu, mělo by se to hojit, nejspíš jde o mykózu a ty se hojí hoóódně pomalu. Chce to trpělivost a pravidelně koupat. Ten mlhovač bych na nějakou dobu omezil nebo úplně odpojil, vysoká vlhost dělá plísním moc dobře.;-)
Za sebe bych ti mohl doporučit MVDr. Zdeňka Knotka, FVL VFU Brno.

Carlos: myslím, že tady se o mykózu určo nejedná, je vidět mechanický poškození v důsledku nějakýho zranění, ne plíšně nebo jiných kožních onemocnění. A je pravda, že s tímhle bys na fakultu mohl jít, nicméně já s nimi nemám nejlepší zkušenosti. A abych si rejpnul, tak je to Prof.Zdeněk Knotek :-D ale to ber jako srandu.

:-D:-D:)) jasně, to beru - ale pár takovejch věcí už jsme řešili, takže bych s tou mykózou byl vopatrnej, třeba bych říkal něco jinýho, kdybych si do toho mohl "rejpnout" - nicméně se shodneme, že časté koupele v Betadine či v růžovým rozt. Hypermanganu jsou dobrý řešení ;-)

Jen mimo záznam, co to je za fotku co máš pod jménem? Mě se to zdá jako oko nosorožce, ale může to bejt prakticky cokoliv - jen pro zajímavost.

Mlhovac mam zapnuty len zriedkakedy, ked potrebujem rapidne zvysit vlhkost lebo sa mi %stava, ze vlhkost klestne az na 30%. Snazim sa ju drzat tak okolo 50-60%. Planujem mu kupit aspon vodopad, ktory natolko neprska ako ten mlhovac (nadoba s vodou v ktorej je mlhovac sa rychlo vyprazdni, hoci ma asi 0,7l).
Hosi diky moc za typy ;-)