Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rana na chvoste

Zdravim,
v nedelu som kupil maleho leguanka:-D. Ma 45cm (12/33cm). Na chvoste ma asi starsiu ranku, vyzera ako po uhryznutí:-(. Mozem uzdraveniu nejak pomoct:?:

PS:Foto by som rad vlozil ale dako sa mi to nedari

Oki, o rozprasovac sa postaram.
Este otazocka: su niekde v okoli Brna alebo este lepsie Mikulova nejaky veterinari specializovany na plazy:?: Neviem ale nemam z toho dobry pocit, keby som isiel k veterinarovy, ktory cely zivot osetruje iba psov macky a max. nejakeho papouska.:-)

Pokud budeš pokračovat v ošetřování rány roztokem Betadinu ev. hypermanganu, mělo by se to hojit, nejspíš jde o mykózu a ty se hojí hoóódně pomalu. Chce to trpělivost a pravidelně koupat. Ten mlhovač bych na nějakou dobu omezil nebo úplně odpojil, vysoká vlhost dělá plísním moc dobře.;-)
Za sebe bych ti mohl doporučit MVDr. Zdeňka Knotka, FVL VFU Brno.

Carlos: myslím, že tady se o mykózu určo nejedná, je vidět mechanický poškození v důsledku nějakýho zranění, ne plíšně nebo jiných kožních onemocnění. A je pravda, že s tímhle bys na fakultu mohl jít, nicméně já s nimi nemám nejlepší zkušenosti. A abych si rejpnul, tak je to Prof.Zdeněk Knotek :-D ale to ber jako srandu.

:-D:-D:)) jasně, to beru - ale pár takovejch věcí už jsme řešili, takže bych s tou mykózou byl vopatrnej, třeba bych říkal něco jinýho, kdybych si do toho mohl "rejpnout" - nicméně se shodneme, že časté koupele v Betadine či v růžovým rozt. Hypermanganu jsou dobrý řešení ;-)

Jen mimo záznam, co to je za fotku co máš pod jménem? Mě se to zdá jako oko nosorožce, ale může to bejt prakticky cokoliv - jen pro zajímavost.

Mlhovac mam zapnuty len zriedkakedy, ked potrebujem rapidne zvysit vlhkost lebo sa mi %stava, ze vlhkost klestne az na 30%. Snazim sa ju drzat tak okolo 50-60%. Planujem mu kupit aspon vodopad, ktory natolko neprska ako ten mlhovac (nadoba s vodou v ktorej je mlhovac sa rychlo vyprazdni, hoci ma asi 0,7l).
Hosi diky moc za typy ;-)