Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hodně vitamínu

Jak se pozná želva ,která je převitamínovaná?Všude se píše o nedostatku ,ale jak se pozná na želvě ,že má hodně vitamínu a co jí to zpusobuje za komplikace?

No někdy se ani na první pohled nepozná jestli jich má moc nebo málo, třeba u D3 jsou příznaky avitaminózy a hypervytaminózy v podstatě podobné, i když způsobené jinak. Každý vitamín způsobuje něco jiného, takže nejde paušálně odpovědět. Jen vitamíny rozpustné v tucích (D,A), se dají předávkovat, u dalších v tucích rozpustných (E,K není hypervitaminóza známa a v podstatě i hypovitaminóza je v normálních podmínkách výjimečná) u druhé skupiny ve vodě rozpustných vitamínů (B,C) nejsou hypervitaminózy známy, protože přebytky tělo vyloučí. Proto je třeba dbát hlavně na správné dávkování A a D, tam problémy mohou nastat snadno.