Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pohlaví? atd..

Máte někdo ponětí o tom, jak se dá zjistit pohlaví korálovky?
Nedávno jse msi jednu takovou pořídila a scháním informace. Je ji zhruba třičtvrtě roku a krmim jednou týdně dvě holata. Slečna v prodejně mi řekla, že stačí jedno, ale moc mi to tak nepřijde a že ani ne ní potřeba svítit, což mi přijde taky poněkud nelogické, když mám mít teplotu 25 - 30 stupňů..

loading...

Do kdy ji chcete krmit holatama? Po třičtvrtě roce, to už by měla žrát skákavky. Pohlaví lze "zkušeným okem" poznat, jinak sondováním nebo palpací (na oboje to chce praxi). Zjednodušeně mají samci delší ocas, který se nezužuje hned za kloakou (někdy se i mírně rozšiřuje) a až po cca 1/4 délky se začíná velmi pozvolna a rovnoměrně zužovat. U samic je ocas kratší (nižší počet podocasních štítků) a zužuje se hodně hned za kloakou.
Žárovku nepotřebuje, pokud má jiný zdroj tepla, který jí umožňuje se vyhřát na teploty okolo 30 st., měla by mít ale v teráriu i prostor z nižšími teplotami (20-24), v noci bohatě stačí pokojové teploty (18-22).