Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomsta myší?

Ahoj, konec tohoto dotazu není pro slabé povahy (jen varuji). Dnes jsem šel (jako každý den) hodin myškám krmivo a doplnit vodu. Všiml jsem si že jedna myš je dost vychrtlá (asi nežrala, protože jsem jim nedávno odebral cca 80 holátek)- říkal jsem si e ji nebudu trápit a zabiju ji. Došla návštěva tak jsem to nechal na pozdějš. Až návštěva odešla, vzal jsem si mou závodnickou vzduchovku a průbojné diabolky (jedna střela do hlavy a je konec ........ zkoušel jsem bouchnutí o nějaký předmět, ale moc mě to nejde (nemám to srce s ní mrštit :-[ )) ...... zešel jsem do sklepa a ta myš tam ležela mrtvá, držela na půl sežrané holátko a měla "vyžranou hlavu" :-? . Je možné že se ji ostatní myši zabily, kvuli tomu že zabila to holátko? Taková pomsta? Máte s tím nějakou zkušenost? :x: (mám tam dohromady jen maminy s 20ti holátkama)

Kvuli masu by to být nemělo, dávám jim i granule pro psa a nikdy nebyl problém.

Ahoj, já myšky chovám a v tomhle případě bych řekl že je to něco jako když "vlaštovka vyhodíá nemocné holátko z hnízda" podle toho stavu je to možný...a jelikož možná byla od krve jak drancovala to hole tak mohly jet po krvi..to je taky možnost...nebo si prostě jen ostatní matky hájily potomky:i:

Tohle jsem viděl ve zveráči, než mi donesli nějaký věci. Jentak koukám jak tam pobíhaj myšky, přesně taková vychrtlejší se slepenejma chlupama byla mezi nima a zničeho nic se na ní vrhly asi tři,celou ji tam roztrhali a ožrali. Ale ta myš vypadala evidentně nějak nemocná, nebo hodně zesláblá.

Taky se mi stává dost často, že sežerou nějaký ty holátka, ale když se nějaká myš nezlíbí jiný myši a třeba ji kousna, tak že ji teče krev, tak to už je jasná, protože ty myši dělají po masu jako díví a když z ni cítí krev, tak si na ní nejspíš pochutnají...
Mě se bohužel stává často, že se myši žerou mezi sebou:-|
A není to tím, že by měli málo žrádla, nebo že bych jim nepřidával masitou potravu.
Dřív, když jsem myši krmil, jen různým zrním, tak oni měli chut na masa a pořát žrali holata, ale když jsem začal dávat, třeba kočičí granule, tak se to omezilo;-)

Někdy se to děje stresem. Když si připadaj hodně vyrušovaný nebo když jich je příliš na malém prostoru. Pak se to taky děje nedostatkem živočišných bílkovin. Stačí podávat tvaroh, vařený vajíčko nebo maso a je klid. Ideální jsou vařený drůbeží krky (uděláte si polívku a myši budou taky spokojený) nebo drůbeží kosti od oběda s vazy a klouby. Samice potkana když měla mladý sežrala celýho lipánka na posezení nebo třetinu kostky tvarohu a zbytek dne nevylezla. Ostatní žrádlo měla při laktaci jako vedlejší zdroj potravy.

Mne moje dve samice pekne rodili niekolko mesiacov, na striedacku kazde 2 tyzdne jedna. Bez toho aby som im nieco zmenil (ani stravu, ani prostredie) bolo mesiac ticho - ziadny porod - a ke konecne jedna z nich porodial po skoro 5 tyzdnoch 2 malde tak ich aj zozrali. nevahal som a putovali do mrazaku. Kamarat ktory doma chova stovky amstomysi mi vravel ze sa to obcas stane a ze uz sa vacsinou nevratia k normalnemu rezimu, tak som ich zabil a dal do mrazaku.

No, kéž by šly pěstovat :) To by bylo super - zasaím si ocásek, co mi zbyl z krmení :) No nic, vážně. Myši tohle dělají a ten pud souvisí skutečně s krví - oni jednak berou krev jako zdroj bílkovin, kterej nemají a druhak mají zajímavé pudové chovaní s uklízením nebezpečí - krvácející a nemocná myš dovede predátora na msíto žrádla, zimování, přečkání dne strašně snadno, tak ji raději zlikvidují. Také si všimněte, jak se testují - pořád se perou, pošťuchují a pod. Která zaváhá, je špatná... Je zajímavé, že to udělají i potkani v zajeté skupině, kde to "šlape" ... VH