Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomsta myší?

Ahoj, konec tohoto dotazu není pro slabé povahy (jen varuji). Dnes jsem šel (jako každý den) hodin myškám krmivo a doplnit vodu. Všiml jsem si že jedna myš je dost vychrtlá (asi nežrala, protože jsem jim nedávno odebral cca 80 holátek)- říkal jsem si e ji nebudu trápit a zabiju ji. Došla návštěva tak jsem to nechal na pozdějš. Až návštěva odešla, vzal jsem si mou závodnickou vzduchovku a průbojné diabolky (jedna střela do hlavy a je konec ........ zkoušel jsem bouchnutí o nějaký předmět, ale moc mě to nejde (nemám to srce s ní mrštit :-[ )) ...... zešel jsem do sklepa a ta myš tam ležela mrtvá, držela na půl sežrané holátko a měla "vyžranou hlavu" :-? . Je možné že se ji ostatní myši zabily, kvuli tomu že zabila to holátko? Taková pomsta? Máte s tím nějakou zkušenost? :x: (mám tam dohromady jen maminy s 20ti holátkama)

Kvuli masu by to být nemělo, dávám jim i granule pro psa a nikdy nebyl problém.

Taky se mi stává dost často, že sežerou nějaký ty holátka, ale když se nějaká myš nezlíbí jiný myši a třeba ji kousna, tak že ji teče krev, tak to už je jasná, protože ty myši dělají po masu jako díví a když z ni cítí krev, tak si na ní nejspíš pochutnají...
Mě se bohužel stává často, že se myši žerou mezi sebou:-|
A není to tím, že by měli málo žrádla, nebo že bych jim nepřidával masitou potravu.
Dřív, když jsem myši krmil, jen různým zrním, tak oni měli chut na masa a pořát žrali holata, ale když jsem začal dávat, třeba kočičí granule, tak se to omezilo;-)

Mne moje dve samice pekne rodili niekolko mesiacov, na striedacku kazde 2 tyzdne jedna. Bez toho aby som im nieco zmenil (ani stravu, ani prostredie) bolo mesiac ticho - ziadny porod - a ke konecne jedna z nich porodial po skoro 5 tyzdnoch 2 malde tak ich aj zozrali. nevahal som a putovali do mrazaku. Kamarat ktory doma chova stovky amstomysi mi vravel ze sa to obcas stane a ze uz sa vacsinou nevratia k normalnemu rezimu, tak som ich zabil a dal do mrazaku.

No, kéž by šly pěstovat :) To by bylo super - zasaím si ocásek, co mi zbyl z krmení :) No nic, vážně. Myši tohle dělají a ten pud souvisí skutečně s krví - oni jednak berou krev jako zdroj bílkovin, kterej nemají a druhak mají zajímavé pudové chovaní s uklízením nebezpečí - krvácející a nemocná myš dovede predátora na msíto žrádla, zimování, přečkání dne strašně snadno, tak ji raději zlikvidují. Také si všimněte, jak se testují - pořád se perou, pošťuchují a pod. Která zaváhá, je špatná... Je zajímavé, že to udělají i potkani v zajeté skupině, kde to "šlape" ... VH