Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem E.c.c.: páření * věk

Zdravím vás.

Zajímal by mě názor většiny z vás, na následující věc:

známá k sobě dala 2,2 e.c.c., 17 měsíců staré a hadi, tedy mláďata hadů se jí začala pářit, je to asi tak týden. Chtěla po mně radu, co má dělat, tak jsem jí napsal, ať je oddělí, že na páření jsou ještě moc mladí, že by to nemuselo dopadnout dobře a ať počká, než jim budou alespoň 3 roky. To ona odmítla s tím, že a to se podržte: nechá to na přírodě, jak to dopadne. Rozdělovat je prý nehodlá. Takže co se za tím skrývá? Vidina zisku z prodeje mláďat? Nevím, ale nepřijde mi to normální :-(

:-) kdyz hadi dospejou pohlavne tak uz je mozne mit mladata...:!:priroda to tak zaridila..:?:jen to asi nemusi dopadnout dobre:!:mohly by se parit v klidu uz pristi rok no...vsak sama uvidi jak to dopadne...:-Dprezentuju zde jen svuj nazor

Nejsem až takovej hadař jako ostatní tady, ale řekl bych, že to není dobrý. Mláďata by mohla být "defektní" a té samici ten porod na zdraví asi taky nepřidá. Hlavním určovacím faktorem se vždycky uvádí hlavně velikost hada (než věk), takže v 17 měsících asi ještě "plně" vzrostlí nebudou. Já s tím souhlasit nemůžu.

:-Djj urcite to je hazarad mozan je to taky nedockavost ale vem si ze kdyby se narodili hnedka na jare (ti hadi co byli ted pripusteni) tak uz by ted meli 2 roky takze nemaji rok maji tak rok a pul a porodi tak mozna ve 2 letech.. a kdo vi jestli!!pokud je to mozne tak se to podle me deje i v prirode..NeJSEM SI JISTY JESTLI BUDOU NEJAK DEFORMOVANI mozna muzou byt hodne slavbi a bude jich malo.No kazdopadne chudak samice da se to prirovnat k tomu jako by mela 12-13 leta divka dite!Kazdopadne pokud uz je pripustila tak uz se neni o cem bavit je to uz jen na prirode

ze zacataku mi na jazyk prislo jen neco malo( hodne) sprostych slov.....
Ale podle mne ji tahne jedine vidina zisku, protoze k temu hadum nemuze mit zadny vztah. Je fakt, ze nezalezi ani tak ne veku hadu, ale dle meho nazoru jsou nejdulezitejsi telesne proporce samice. Samec je plodny uz jako malej prcek ( u guttat pripady pariciho 60 cm samce se 100% oplozenosti)
Slecna ci pani so ovsem neuvedomuje, ze tim skodi nejen hadum ale i sobe. Pokud uz bych to delal za vidinou penez, predcasne pareni muze mit nasledky na zdravi samice v podobe zpomaleneho rustu a take dalsi problemy, at uz se zabreznutim ci naslednym porodem....Nehlede na to, ze v takovem vrhu budou mladata urcite slaba.....
Nemam slov....

Souhlas s tím, co už tady bylo řečeno výše. Samice je na páření moc mladá a případné zabřeznutí může pro ní mít fatální následky. Gravidita a následný porod je dost náročný a vyčerpávající proces, který dokáže vysílit i plně adultní samici, natož polodospělého jedince. Mláďata pak mohou být málo životaschopná, bude jich nejspíš málo a v těch horších případech nemusí ani příliš mladá samice porod rozdýchat...3-[