Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spolecne krmeni hadu

:-D Dobry den....Jelikoz mam pohromade 2 hady(asi po 6 letech)tak bych se chtel zeptat co delate pri krmeni jestli se vam o korist netahaji.Jsou uz jim 3 roky maji velke terarko 225 litru.Mam koralovky mexicke a vzhledem k tomu ze chovatel rikal ze je ma celou dobu spolu tak ze nebyl problem..jen ze kdyz tak pokud by meli vajicka tak vajicka odedelit:!: Tak tedy jak krmite dva hady v terarku?me vcera jeden chytnul mys a druhy hned prilezl a chytnul ji zezadu takze se pak o ni zacali tahat...tak jsem zasahnul a pak vzal druhou mys a dal ji pred druheho hada a vse uz bylo ok...Po te co dozral jeden had tak hned se sel kouknout na druheho a malem se s nim tahal o svou mys...::)budu na ne muset davat bacha..

loading...

Společné krmení je nevhodné..
Třeba moji boa jsou jak beránci,ale při společném krmení by se zabili a sežrali navzájem.
Kdysi se mi také pěkně vzájemně pokousali,to když jsem je jen jedinkrát nechal pohromadě...
A jsou i případy že by mohli i vzájemně pozřít.( u korálovek jsem to viděl..)
Takže je při krmení odděl a potom počkej tak 15 minut po nažrání a vrať je k sobě.

Taky chovám po hromadě 2 korálovky campbelli a nemám problém..Když dám myš jedné, druhá se jen dívá:)) (obě totiž nejsou moc žravé) S mexikánama je to trochu jiné, taky mám teď mimino mexikány:-* A ta naopak je žravá, což jsem moc ráda..A kdybych měla 2 pohromadě asi bych je krmila zvlášť. Mexické korálovky jsou trochu jiné, mají kanibalistické sklony, takže by do sebe mohly i zaútočit:x: a nebo pak jedna myš v jednom rohu a druhá v druhém:-D ale je jasné , že v rohu nezůstanou..:-)

:-Dja uz mel pohormade od mala L.G.F koralovku floridskou a to jsou teprve kanibalove!!!vyzkousim to jeste jednou a jinak zacnu jednoho hada vytahovat na krmeni a budu ho krmit v boxu!!Co myslite vytahovat samicku?nabo samce?nebo tak na stridacku?

V každém případě na krmení dohlížej. Hodně záleží na celkové "divokosti" nebo spíš "hladovosti" s jakou každý konkrétní jedinec loví, a také záleží na velikosti terária. Pokud je dostatečně velké a společně chovaní hadi jsou krmeni každý v jiné části, pak nemusí být se společným krmením problém.