Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Krajta

stale se nemuzu zbavi sve krajty tmave,..uz asi pre 1 rok nwm co mam delt poradte mi mam asi uz na 5 bazerech izerat mno :(

Tak to je typickej Nerudovskej problém...:-| Kam s ní? S tímhle se setkávám hodně často. Nerad bych tě omf.32 z něčeho nařknul, ale podle mě to je klasickej scénář jak by to být nemělo:

Člověk přijde do obchodu (na burzu, k chovateli), vidí tam krásného malého hadíka za relativně přijatelnou cenu (tmavky se už dnes dají sehnat za pakatel) a na první pohled se zamiluje. Koupí ho, přinese ho domů a pak začíná zjišťovat co je to vůbec za druh, kolik dorůstá, čím ho krmit, jak velké terárium a jaké podmínky vůbec potřebuje. Jenže "chovatel" se nabaží, krajta tmavá (je úplně jedno jedná-li se o klasiku či o albína) rychle vyroste, a přeroste bytové možnosti - často i chovateli přes hlavu. Takže co s ní? Prodat. A tady nastává ten problém. Těchto nechtěných krajt kolem dvou metrů je mnoho a chovatelů kteří by měli zájem málo. Ono chovat takového hada a zajistit mu uspokojivé podmínky totiž něco stojí. Ani specializovaná pracoviště (jako třeba ZOO) nemají kapacity a peníze na to, aby se těchto vyděděnců ujaly. Je to možná drsné, ale je to bohužel realita. Takhle to prostě je.

Jestli se krajty zbavuješ z jiného důvodu, tak se samozřejmě omlouvám. Nenapsal jsi proč jí prodáváš. Ale nedalo mi to, abych na tohle téma nezareagoval...3-[