Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Embryonální vývoj

Podařilo se mi vyfotit krásné embryo želvy - zatím jako ještěrka ;-). Máme s nimi prostě hodně společného... Fotografie je pořízena bez blesku s maximální nastavenou citlivostí čipu (1600 ISO). Prosvětlení zajišťuje malá LED baterka, která svítí zboku na spodní stranu vejce. Zárodek je dobře viditelný, protože se uchytil na boční stěně (snad to později nebude mít na jeho vývoj vliv). Zárodek se však díky tomu stal nesmírně fotogenickým a lze jej promítat na stěnu vejce jako na plátno. Žloudek není vidět - fotografie je pořízena shora téměř v kolmém průmětu.

[embrio.jpg]

Pokud chcete podobně pozorovat plazí vejce, tak pozor - neotáčet, jen se dívat :-).

Pro zajímavost sem patří také fotografie vejce Testudo hermanni ve 2.-3. dnu inkubace. Pokud se po prosvícení nebo pohledem na vejce v šeru objeví skvrna (při prosvícení tmavá, pohledem na skořápku sněhobílá), je téměř jisté, že embryo ve vejci je živé a začíná se vyvíjet. V dalších dnech se tato skvrna bude rychle rozšiřovat.

[http://www.sci.muni.cz/botany/salicornia/embryoTH1. jpg]

Přidávám foto, které jsem fotil dnes. Nechtěl jsem tam moc vrtat, tak je to jenom narychlo, nicméně tmavý flek na horní straně je viditelnej. Ještě včera ráno byl malej flíček, dneska už je takovýto. Otázka zní, je to takto správně?
Je to 6. den inkubace.
1. vejce:
http://teraristika.chovzvirat.com/fotogalerie/album -91/foto-1262.html

http://teraristika.chovzvirat.com/fotogalerie/album -91/foto-1263.html