Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakého mazlíčka?

Ahoj. Zůstalo mi terárko po hadovi a chtěla bych nového "MAZLIČKA". Mělo by to být něco roztomilého, přítulného, nekousajícího a málo náročného na chov. Poradíte mi??? 8-)

Vis, ono je to docela tezke...Nepises ani jak velke terarko mas, jak je situovane co se do rozmeru tyce...Taky popis typu : roztomileho, pritulneho, nekousajicicho a malo narocneho...Bohuzel nic takoveho snad v plazi risi neexistuje. Pokud se chces venovat teraristice, tak se holt budes muset spokojit s tim, ze se s takovym zviretem nepomazlis jako se psem....Nebo jinym savce.
Nekteri ti tady nejspis poradi jak je super chamik, nebo agama na ochoceni, ale dle mne je to nesmysls, se behem jednoho zvireciho zivota snazit prevratit celou evoluci daneho druhu, jenz povazuje cloveka za predatora.
O jakesi socializaci se da jeste hovorit v pripade leguanu, popr dalsich zvirat ktera zijou v skupinach....Ovsem takovy chamik, ktery se xxxxx stovek let evolucne vyvyji tak,aby se uchranil pred predatory vas nikdy nebude brat za uzasnyho kamarada..
Jsem se rozepsal, mozna trosku od tematu, ale snad aspon predejdu zbytecnym spekulacim o vyberu vhodneho zvirete

Možná by vašim představám vyhovovali gekončíci noční, jsou opravdu milí, dají se bez problémů brát na ruku a chovné trio se bez problémů vejde i do členitého terárka cca. 60 x 40 cm. Nejsou cítit (třeba na rozdíl od korálovek) a jejich nároky nejsou nijak vysoké. Já mám bohužel místo páru dva samce (chybička se vloudila), ale i tak se docela snesou. A jsou překvapivě dlouhověcí.
Na burzách se dají sehnat jak mláďata, tak i odrostlé kusy, i různé barevné formy a ceny jsou díky relativně snadným odchovům velmi přijatelné.

Asi tak nějak, nevím proč by měly korálovky nějak obzvlášť smrdět. Je to o hygieně a o tom jak se o zvířata staráš, když terárko nevyčistíš a budeš se k tomu stavět - fujky, hovno, na to nešáhnu, tak pak smrdí! Jinak asi jsi ještě necítil pořádně "využitý" bazén od agam. :-D:-D

Ale přátelé, určitě jste někdy drželi korálovku v ruce a když vás pokálí, tak to není nic voňavého (ono teda žádné lejno nevoní, ale pižmo korálovek, to je síla). Terárium s korálovkami prostě je cítit o poznání výrazněji než terárium s gekončíky, o tom nemám pochyb. A pokud si přečtete dotaz pisatelky, tak já z něj mám pocit, že korálovka je pravý opak toho, po čem touží. Zdar vašim chovům.

No já nevím, já mám i korálovky i eublíky, a ani jedno terárko mi rozhodně nijak nesmrdí, tady bude zakopanej pudl někde jinde ;-)...a co se týče pokálení v ruce, tak to není vlastně žádný kálení ale vypouštění obrannýho sekretu, kterej má právě schválně smrdět k odrazení nepřítele - pokud jednáš s korálovkou "v rukavičkách" tak se ti to nestane. Apropo, chyť si někdy do ruky natrixku a pak teprve poznáš, co je to smrad :))
A pokud si přečteš dotaz pisatelky tak každej plaz je pravý opak toho, po čem touží.;-)

PS: jestli máš dva chlapy v jednom tera, tak počkej až to na ně přijde :-x

Nikolas: Teda já kdybych tě dostal pod ruku tak:x:, už bys stihl jen bolestivě zasténat. Korálovka naopak plní požadavky zadavatelky- roztomilá je extrémě, nekousající je taky a nenáročná na chov též, přítulnost už neplní žádný plaz. Mám korálovku 2 roky a vytahuju ji 4x-5x týdně a NIKDY, opakuji NIKDY mě nepokálela. Když rychle odklidíš exkrementy, terárko rozhodně nesmrdí. Jediná nevýhoda je, že se dost ráda venčí mimo terko

Nevěřim vlastním očím:!: Obávám se že králík bude pro zadavatelku ideální jedině snad ještě morče! Jo a kolego pokud opravdu matláš korálovku 5x týdně v ruce tak mi věř že je radostí celá bez sebe! Lidi proberte se plazy jsou zvířata na pozorování stejně jako akvarijní ryby pokud se chcete mazlit kupte si psa nebo kočku. Těm plazům to opravdu nedělá dobře!

Tak pokud myslíš plazy obecně, tak v žádném případě nesouhlasím. Pokud je ten daný druh schopen bezstresových vycházek, opravdu nevidím důvod, proč by měl trávit celý život ve s vé ubikaci, přirovnání k rybkámm je podle mě totální nesmysl. Promiň, ale není plaz jako plaz. ;-)

PS: samozřejmě souhlasím s tím, že představu o "mazlíčkovi" plazi nesplňují, ale dodám, že jeden náš samec i.iguana s námi i chodil jeden čas spávat do jedné postele ;-)

Jo jsou určitě vyjímky, ale spíš potvrzující pravidlo. Ja mam zase zkušenosti s Cyclura nubila ty byli taky v poho co se vycházek týče za banán udělali ledasco, ale braní do ruky jim nebylo zvlášť příjemný. A to je to co myslim. Paušálně plaz neni na mazlení a myslim že had vůbec né. Je to můj názor.

Co se to tu zase děje? Zadavatelka ani nenapíše jaký ma terárko, chce něco voňavýho na mazlení a vy se tu předháníte jestli jí bude víc vyhovovat korálovka nebo gekončík??? Teda nechci být nějak ostrá, ale nezbláznili jste se? Vidíte naprostýho laika a místo abyste ho odkázali na studium tak od boku střílíte co by se jí mohlo líbit? Proboha, ona si nepořizuje tričko, ale zvíře! Nechápete, že jí poradíte korálovku nebo gekončíka a ona mezi tím začne volit aniž ví, že na to nemá terárko ani vědomosti? Když teda poradna a předávání mouder, tak ale zodpovědně, ne?

No o tom žádná. Ale přece nejde říct si: mám terárko, co bych tak do něj vrazila za plaza. Tak třebaaaa...chameleon! Takže co tu máme k chameleonovi: jo že je takovej a makovej a terárko taky vůbec nesedí. Tak to ne. Tak třebaaaa...korálovka! Ty jo vona je furt zalezlá, tenhle píše že smrdí, tenhle že ne, kdo se v tom má vyznat. Tak to radši taky ne. Tak třeba varan. Sice nevim co to je, ale zaujalo mě to, tak to by šlo. A ten gekončík snad taky. Tak teda ententýky dva špalíky...varan. Tak jo. Ty brďo co to je za godzilu, to mi nikdo neřek... Nemělo by to bejt spíš tak, že tě to k nějakýmu zvířeti táhne, stojíš o něj, tak nastuduješ a jdeš si za tim? Já nevim....podle mýho se ty zvířata daj pořídit hříšně snadno a to je ta chyba v systému.

Sharkie: my jsme totiž čekali na tebe, až zhodnotíš náš přístup k věci a poradíš ji a odkážeš na studium...;-):)), já měl pocit, že z té diskuse je jasně patrná ironie, se kterou se vyjadřujeme - ono ten příspěvek snad ani moc vážně brát nejde. A slečna/paní píše, že má terárko po hadovi - to jsem pochopil, jakože už hada měla...
Přiznávám, že se k tomu tématu dalo přistoupit jinak, ale v podstatě jí to většina z nás spíš vymlouvala.

Sharkie, my to tady spíše brali s humorem a byla to velká ironie, krokodýla bych vážně nedoporučoval :-D a varana komodského Madmike asi taky ne! :-D No, je to spíše o pobavení, o tom klasickém laickém přístupu, že vybíráš zvíře dle toho jak jsi sama napsala. Jinak čauky ;-)

Za typ, abych si koupil králíka nebo morče dík, ale již píši po třetí, to nepřipadá v úvahu. A co se týče varana, tak manžel kdysi jako mladý (jejda, to je let) :-D pracoval na statku a tam varana měli. Samosebou ne komodského. Druhů je více . Ale je fakt, že když jsem mu řekla, že se mi tu smějete, tak se mi smál taky. Prý to jen tak řekl a já to vzala navážno. 3-[ Ale slušně se tu dohadujete. :puff:

Ale ty gekony bych Ti nakonec doporučil, Hemidactylus frenatus (Gekon domácí, východní) - je to ještěr asi okolo 15 cm, velmi snadný chov i množení, cena okolo 80 Kč, myslím, že by se Ti zalíbili, já je považuji za to nejsnadnější do začátku s ještěry ;-) Teď už to bylo i vážně ;-)

Sharkie, souhlasím s tebou, naprosto. Já jsem pročetla zde už dosti, ale musím konstatovat, že nemálokrát se tu omýlalo, že tohle je seriozní server a ne jako ifauna, ale přitom tu bylo tolik nevinných lidí zesměšněno nebo totálně znemožněno, že si dovolili mít nějaký "hloupý" dotaz. Taky tu člověk nesmí mít moc vlastní názor, neboť ho tu hned všichni spraží. Já když jsem sem zadávala tento dotaz, tak jsem si říkala, co zase z toho bude. Krom těch příspěvků, kde se lidi vzájemně "chlubí" vlastními mazlíčky, tu neznám skoro žádný ( ze sorty, které já čtu), kde by se diskuse neskutálela někam úplně do jiných dimensí, než jak zní dotaz.

Sharkie: no snad se tolik nestalo :-p, byla to opravdu spíš sranda a já myslel, že bude pochopena tak jak byla myšlena
Mácula: ono to, že vás tu téměř každej odkazuje na ty hlodavce má svůj důvod, ono opravdu to zadání příspěvku vlastně v podstatě popírá možnost pořídit si za těchhle okolností zvíře, patřící mezi plazy. Pak se nesmíte moc divit, že nejste brána až tak vážně.

MadMike... sorry,o tom to není. Už můj prvotní dotaz je tak trochu ironický. Od toho jsou ty smiliky. Pokud bych ho nepoužila, asi bych to myslela smrtelně vážně. Ale je to spíše ironie. Opravdu něco pořídit chci, ale nelpím na tom a rozhodně nebudu dávat JEN na vaše rady a nepustím se do chovu něčeho , jak dala najevo Sharike, co mi nebude vyhovovat, nebude se mi to líbit nebo si o tom nepřečtu alespoň základní údaje.

Já se teda omlouvám, ale můj názor je ten, že pokud by jste měla skutečně seriozní zájem, tak neformulujete to zadání tak, jak jste ho zadala, ale uplně jinak, pak vám můžu garantovat, že by se s vámi taky seriozně jednalo. Je to můj názor, nijak vám ho nevnucuji a rozhodně proti vám nic nemám. Děkuji.:puff:

Vpohodě. Není zač se omlouvat. Možná by si lidi, myslím obecně, měli uvědomit, že není komunikace jako komunikace. Když s člověkem mluvíte osobně, máte možnost vnímat ton v hlase , vidět gesta v obličeji a slyšet hlas. To jsou velmi důležité aspekty pro komunikaci. Pokud ale lidi zvolí písmenou komunikaci , musí počítat s tím, že tyto aspekty tam nejsou a většinou to je spíše o tom, jak si to ten druhý, kdo ten text čte, pochopí. Obecně písemnou form:beer:u by měli volit jen lidé, co se buď vzájemně dobře znají nebo vyrovnaní a inteligentní. To nepíšu jako chytračka, to je prostě opravdu známá teorie komunikace.
Ale jak jinak se dovědět co chci, když nemám čas sednout do auta a všechny vás navštívit. ;-):))

Mácula: s tou komunikací jsi to vystihla přesně. Navíc spousta lidí neví jak se používaj smajlíky nebo je nadužívá (asi se jim líbí, že je text pak takovej barevnej). Dávaj smajly kam nepatřej a podobně. Já se přiznám, že na smajly moc ohled neberu, protože už jsem viděla se smajlem věci od žertovnýho zlehčování až po snahu někoho zlým rejpancem ranit. Bohužel neumím odlišit, jestli ten kdo smajl zrovna použil ví co dělá, takže jsem se třeba díky tomu v týhle konverzaci asi nezorientovala správně. Je fajn, když pisatelé píšou tak, aby to smajl tak leda utvrdil, protože ne vždycky je to z textu zřejmý. Ale o nic nejde.

Btw., strašně se mi líbilo jak jsi napsala:

Ale je fakt, že když jsem mu řekla, že se mi tu smějete, tak se mi smál taky. Prý to jen tak řekl a já to vzala navážno.

Málokdo je ochotnej se ukázat takhle sympaticky otevřeně. Naposled ministr Schwanzenberg. To se cení.