Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakého mazlíčka?

Ahoj. Zůstalo mi terárko po hadovi a chtěla bych nového "MAZLIČKA". Mělo by to být něco roztomilého, přítulného, nekousajícího a málo náročného na chov. Poradíte mi??? 8-)

Sharkie, souhlasím s tebou, naprosto. Já jsem pročetla zde už dosti, ale musím konstatovat, že nemálokrát se tu omýlalo, že tohle je seriozní server a ne jako ifauna, ale přitom tu bylo tolik nevinných lidí zesměšněno nebo totálně znemožněno, že si dovolili mít nějaký "hloupý" dotaz. Taky tu člověk nesmí mít moc vlastní názor, neboť ho tu hned všichni spraží. Já když jsem sem zadávala tento dotaz, tak jsem si říkala, co zase z toho bude. Krom těch příspěvků, kde se lidi vzájemně "chlubí" vlastními mazlíčky, tu neznám skoro žádný ( ze sorty, které já čtu), kde by se diskuse neskutálela někam úplně do jiných dimensí, než jak zní dotaz.

Sharkie: no snad se tolik nestalo :-p, byla to opravdu spíš sranda a já myslel, že bude pochopena tak jak byla myšlena
Mácula: ono to, že vás tu téměř každej odkazuje na ty hlodavce má svůj důvod, ono opravdu to zadání příspěvku vlastně v podstatě popírá možnost pořídit si za těchhle okolností zvíře, patřící mezi plazy. Pak se nesmíte moc divit, že nejste brána až tak vážně.

MadMike... sorry,o tom to není. Už můj prvotní dotaz je tak trochu ironický. Od toho jsou ty smiliky. Pokud bych ho nepoužila, asi bych to myslela smrtelně vážně. Ale je to spíše ironie. Opravdu něco pořídit chci, ale nelpím na tom a rozhodně nebudu dávat JEN na vaše rady a nepustím se do chovu něčeho , jak dala najevo Sharike, co mi nebude vyhovovat, nebude se mi to líbit nebo si o tom nepřečtu alespoň základní údaje.

Já se teda omlouvám, ale můj názor je ten, že pokud by jste měla skutečně seriozní zájem, tak neformulujete to zadání tak, jak jste ho zadala, ale uplně jinak, pak vám můžu garantovat, že by se s vámi taky seriozně jednalo. Je to můj názor, nijak vám ho nevnucuji a rozhodně proti vám nic nemám. Děkuji.:puff:

Vpohodě. Není zač se omlouvat. Možná by si lidi, myslím obecně, měli uvědomit, že není komunikace jako komunikace. Když s člověkem mluvíte osobně, máte možnost vnímat ton v hlase , vidět gesta v obličeji a slyšet hlas. To jsou velmi důležité aspekty pro komunikaci. Pokud ale lidi zvolí písmenou komunikaci , musí počítat s tím, že tyto aspekty tam nejsou a většinou to je spíše o tom, jak si to ten druhý, kdo ten text čte, pochopí. Obecně písemnou form:beer:u by měli volit jen lidé, co se buď vzájemně dobře znají nebo vyrovnaní a inteligentní. To nepíšu jako chytračka, to je prostě opravdu známá teorie komunikace.
Ale jak jinak se dovědět co chci, když nemám čas sednout do auta a všechny vás navštívit. ;-):))

Mácula: s tou komunikací jsi to vystihla přesně. Navíc spousta lidí neví jak se používaj smajlíky nebo je nadužívá (asi se jim líbí, že je text pak takovej barevnej). Dávaj smajly kam nepatřej a podobně. Já se přiznám, že na smajly moc ohled neberu, protože už jsem viděla se smajlem věci od žertovnýho zlehčování až po snahu někoho zlým rejpancem ranit. Bohužel neumím odlišit, jestli ten kdo smajl zrovna použil ví co dělá, takže jsem se třeba díky tomu v týhle konverzaci asi nezorientovala správně. Je fajn, když pisatelé píšou tak, aby to smajl tak leda utvrdil, protože ne vždycky je to z textu zřejmý. Ale o nic nejde.

Btw., strašně se mi líbilo jak jsi napsala:

Ale je fakt, že když jsem mu řekla, že se mi tu smějete, tak se mi smál taky. Prý to jen tak řekl a já to vzala navážno.

Málokdo je ochotnej se ukázat takhle sympaticky otevřeně. Naposled ministr Schwanzenberg. To se cení.