Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uzovka červena

dobry den,mela bych nasledujici dotaz.mame 2 uzovky cervene,jedna je asi rok stara a druha ma tak 3mesice.mame je v jednom terariu.krmeni probira rozdelene.ta starsi se jakoby agresivnejsi,boji se nas i presto ze ji od zacatku bereme tak 2x tydne do ruky aby si na nas zvykla.ta mladsi je ok,hodna necha se pochovat.nevime zda to je samec ci samicka.muzu se zeptat jak se to pozna a jestli tito hadi muzou byt spolu v terariu naporad jestli si neublizi???v terariu maji jen topny kamen a misku s vodou.staci jim to ci jim tak pripadne neco dodat a co?dekuji.

Jasně, trochu jim to tam zařiďte, ať se jim líp bydlí. Akvarijní kořen je v pohodě, ten tam můžete dát bez obav. Tohle je moje terko pro guttku.
[http://img394.imageshack.us/img394/3903/hadikyterrk oft6.jpg]
Domeček v pravo pod mechem vyrobenej z plastovýho květináče ve tvaru misky (jardinky) do který jsem rozpáleným nožem vyřízla vchod. Druhý domek z kůry je uprostřed. Všechno je vysterilizovaný vroucí vodou a hypermanganem. Breberky zatím neměla.

ahojky dekuji za inspiraci.muzu mitjeste dotaz?to vetrani ve spodni casti to je tam dodelane?pokud ano tak jak jsi ho tad dodelala?my o tom take uvazujeme ale stale nevime jak.diky.my mame vetrani jen nahore.uzovku mame na akvarijnich svetlych kaminkach.jake rozmery terarka mas?predem diky za odpoved.

Kdepak, terárko je na zakázku ze sklenářství a dvojitý větráníjsem tam nechala udělat úmyslně hned. Užovka červená nepotřebuje takovou vlkhost jako třeba regiuska, takže je dvojí větrání o.k. Jinak štěrk jsem kdysi zkusila taky. Je studený, had zůstával zalezlý a soudím, že se mu ten chlad odspoda nelíbil. Navíc se v něm špatně hledají výkaly, které navíc protečou až na dno. V podstatě jediný co se mi opravdu osvědčilo je lignocel. Na štěpky mi had odmítl vlézt - lítal po větvi a nechtěl se jich ani za boha dotknout. Takhle "rozčílenýho" (nevim jak to popsat) jsem ho ještě neviděla, takže jsme se vrátili k lignocelu.
To Šotek: má tam někde domeček? Žádný nevidím... Moc hezky zařízené a ta větev se taky povedla.