Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uzovka červena

dobry den,mela bych nasledujici dotaz.mame 2 uzovky cervene,jedna je asi rok stara a druha ma tak 3mesice.mame je v jednom terariu.krmeni probira rozdelene.ta starsi se jakoby agresivnejsi,boji se nas i presto ze ji od zacatku bereme tak 2x tydne do ruky aby si na nas zvykla.ta mladsi je ok,hodna necha se pochovat.nevime zda to je samec ci samicka.muzu se zeptat jak se to pozna a jestli tito hadi muzou byt spolu v terariu naporad jestli si neublizi???v terariu maji jen topny kamen a misku s vodou.staci jim to ci jim tak pripadne neco dodat a co?dekuji.

loading...

a v jak velkém terárku je máš? pokud mají v terárku jen topný kámen a misku s vodou, je to málo, nemají úkryty:!: že by si ublížily si nemyslím, ale menší zvíře může být z většího stresované, já bych je dal každou do jiného terárka...

pohlaví se určuje palpováním nebo sondou, ale ať to či ono nechte na odborníkovi:i:
nechci nějak moralizovat, ale vybavení terária by se mělo řešit před tím, než si pořídím 2 hady:-/ stres většího hada může být způsoben absencí úkrytu. O vybavení terária konkrétně elaphe guttata je internet opravdu plný, stačí jen hledat a číst;-)

diky my si to cetli.hadi se schovavaji pod kamen.maji tam na to misto.po najezeni je tak 3 dny nevidime.predtim jsme tam meli stenu ale had se nam za ji neustale schovaval ikdyz jsme ji meli zajistenou aby tam nepronikl ale hotd si skulinku nasel.tim ukrytem mas namysli treba neco do ceho si mohou pohodlne vlezt???koupit treba dva?pro kazdeho jeden.no my toho druheoho dostali,necekali jsme to.proto ted zjistuji co a jak od zkusenejsich.diky za odpoved.

Jasně, trochu jim to tam zařiďte, ať se jim líp bydlí. Akvarijní kořen je v pohodě, ten tam můžete dát bez obav. Tohle je moje terko pro guttku.
[http://img394.imageshack.us/img394/3903/hadikyterrk oft6.jpg]
Domeček v pravo pod mechem vyrobenej z plastovýho květináče ve tvaru misky (jardinky) do který jsem rozpáleným nožem vyřízla vchod. Druhý domek z kůry je uprostřed. Všechno je vysterilizovaný vroucí vodou a hypermanganem. Breberky zatím neměla.

ahojky dekuji za inspiraci.muzu mitjeste dotaz?to vetrani ve spodni casti to je tam dodelane?pokud ano tak jak jsi ho tad dodelala?my o tom take uvazujeme ale stale nevime jak.diky.my mame vetrani jen nahore.uzovku mame na akvarijnich svetlych kaminkach.jake rozmery terarka mas?predem diky za odpoved.

Kdepak, terárko je na zakázku ze sklenářství a dvojitý větráníjsem tam nechala udělat úmyslně hned. Užovka červená nepotřebuje takovou vlkhost jako třeba regiuska, takže je dvojí větrání o.k. Jinak štěrk jsem kdysi zkusila taky. Je studený, had zůstával zalezlý a soudím, že se mu ten chlad odspoda nelíbil. Navíc se v něm špatně hledají výkaly, které navíc protečou až na dno. V podstatě jediný co se mi opravdu osvědčilo je lignocel. Na štěpky mi had odmítl vlézt - lítal po větvi a nechtěl se jich ani za boha dotknout. Takhle "rozčílenýho" (nevim jak to popsat) jsem ho ještě neviděla, takže jsme se vrátili k lignocelu.
To Šotek: má tam někde domeček? Žádný nevidím... Moc hezky zařízené a ta větev se taky povedla.

tak já mám terárko pro guttku zařízeno takto:
[http://img231.imageshack.us/img231/2338/p1040579qz9 .jpg]
co se týče spodní větrací lišty, nejsem sice sharkie, ale silně pochybuji, že by ji do terária montovala dodatečně. ani si to neumim technicky moc představit vyřezávat do již hotového terárka díru pro lištu:-D a ještě k těm akvaristickým kamínkům-můj názor je takový, že je to ne zcela vhodný podklad pod užovku. kamínky jsou studené a naopak pod žárovkou se jistě dokáží nepříjemně rozpálit. osobně mám rašelinu s bukovými štěpky a kolem misky ještě s trochou štěrku.

ahoj, objednával jsem ho u miga.cz, ale zkušenost to byla špatná, více bych to neudělal. nechci to popisovat nijak podrobně, ale terárko přišlo rozbitý a následná reklamace se neskutečně táhla a prodejce projevoval značnou laksnost a nezájem]:(
kolik stálo už přesně nevím, ale na jejich webu to určitě najdeš. rozměry jsou 80x35x40

Takovéhle terárko Ti dnes slepí v každém solidním sklenářství a přesně na míru jakou si zvolíš. Jinak na netu jsou k dispozici stovky firem které se výrobou terárií a akvárií zabývají, stačí jen nebýt líný a hledat. Jen Google mi našel pod heslem "výroba terárií" 49 000:!::!::!: odkazů...