Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kobercovka

Zdravím, chtěl bych se zeptat hlavně chovatele těchto hadů. Mám doma 10měsíční mládě (samec) a chtěl bych ho dopárovat samičkou. Nebude vadit, když je dám teď do jednoho terárka 100x60x70 spolu a popřípadě jak dlouho byste je spolu nechali? Vím že před pářením jetřeba je dát od sebe, ale na to jsou ještě skoro tři roky čas. Dík

Popravdě já to taky slyšela a z několika zdrojů, ovšem pohlavní zralost samozřejmě nezáleží jen na věku, ale hlavně na tělesné stavbě samice. Zodpovědný chovatel radši počká, než aby riskoval úhyn samice a ono rok, dva, tři ...co to je, kdo to nedělá vyloženě pro peníze, ten si rád počká :-)

hadar205 - Tak to se pleteš. Hodně druhů hadů může při vydatném krmení pohlavně dospívat už v prvním roce života, ovšem nemá to nic společného s pohlavní vyzrálostí. Rozhodně není vhodné takto mladá zvířata připouštět k páření. Ostatně tohle téma se tu probíralo několikrát.