Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem B.Arietans

Dnes sem bohuzel zjistil nebo spise vypozoroval na mem samci prvni priznaky respiracni infekce jako napr.(pootevirani tlamicky,sipani adt.)tohle onemocneni je zpusobeno bakteriemi.Nemate s timhle nekdo zkusenosti? Popripade samozrejme i s lecbou jestli je nezbytna navsteva veterinare nebo je dostacujici nejaka domaci lecba?:-(

Tohle jsem již zažil s gabunkama bylo to spojené s masivním výskytem roztočů což jsem v té době byl ještě mladej a nikterak informovanej tak veterinář, ale stejně jsem to celé pohnojil a gabuny skonaly :.(

Další zkušenost jsem měl s mladou roční M.l. turanicou po zimování otvírala tlamku a sýpala - stačilo zvýšení teploty a do napáječky jsem jí dal vývar z heřmánku asi po tejdnu byla good, už ji mám třetí rok a je v poho.
Mara

V těch bukových štěpkách bych taky problém neviděl. Spíš bych dal pryč třeba vlhkou rašelinu nebo lignocel - ten má tendenci při přesušení být naopak prašný, takže ani to není zrovna na respirační potíže IN. Ty štěpky jsou podle mě ok, když vynecháš nebo alespoň omezíš to rosení, neměly by vadit.

mně se osvědčilo i podání vit. C bud v pitné vodě (pozor rychle oxiduje),dá se napíchnout i do mrtvého myšete,nebo výplachem tlamky.Jinak souhlas s příspěvky nade mnou,zvýšil bych teplotu a co nejvíc odboural vlhkost.Když se to nebude lepšit,nasadil bych Baytril,teda pokud se jedná o adultní nebo subadultní zvíře.
Držím palce :puff:

Teplota lokalne 29-31stupnu s obyc.zarovkou misto ni sem tam tet dal topnou.Se suchem v terarku by nemel byt zadny problem a s teplotou rovnez tak.Do misky s vodou sem jim dal vyvar z hermanku tak doufam ze to zabere.:-)Samec je adult.cca3,5 roku tudiz by ani nemel byt problem s nasazenim Baytrilu.

můžeš použít v podstatě jakýkoli vit. C co koupíš,já ale používám šumivé tablety,protože se snadno rozpouští...
prodává se i vit. C pro zvířata,ale ten nepoužívám,protože není garance,že je ho tam deklarované množství...vit. přípravky pro zvířata obecně mají daleko vyšší tolerance než ty pro lidi...

Myslíš ty obyčejné šumivé tablety, co se prodávají všude? A ta citronová příchť a pod. hadovi neva??
Jinak k tomu deklar. množství- nechci ti kazit iluze, ale jelikož se jedná puoze o doplnek stravy, nepodléhá to kontrole SUKL a např. co jsme dělali ve škole analýzu těhle levných šumáků konkretně fy Haas, tak se jejich složení (kvantitativně) liší nejen balení od balení, ale i tableta od tablety. Takže co píšou na krabičce není zas tak uplně férová informace o kterou se dá opřít.

jo myslím šumivé tablety i když já se snažím kupovat bez,případná příchut neva.Já kupuju jedině od fa. zentiva nebo spofa,těm se myslím dá trochu věřit.Každopádně si moc iluzí nedělám,ale kdybys dělal analýzu vitamínů pro zvířata zjistíš že se tam mnohdy ani nevyskytují,nebo pouze ve stopovém množství....když dělám např ten výplach tlamy,používám na to půl 1 000 mg tablety rozpuštěné v cca půl deci vody,takže i kdyby tam byla jen polovina deklarovaného množství,mnělo by to bohatě stačit....

Akorad me trapi stale jeste jedna vec v terarku sem teplotu a vzduch uzpusobil tak jak by to melo byt do pitne vody jsem pridal vyvar hermanku a ten problem je v tom ze samec z toho vubec nepije zkousim mu do toho namacet tlamicku ale je to marny.Takze bych potreboval poradit co stim? Vyplachnout mu tlamicku vtaminem C?