Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem terárium

Pořizuju si korálovku sedlatou a mám pro ni vyhlídnuté terárium exo-terra 60x45x45...myslíte že jí to bude stačit??? Nebo je lepší si nechat udělat terárium na míru??

Zip má pravdu - přečti si to vlákno Opakované útěky, zakládala jsem ho já - ještě jako Peťulina, teď už jsem zaregistrovaná pod Noemi;-) je to můj případ - mám také terárium od Exo tera 60x45x45, je moc hezké, s tím pozadím, dobré zamykání dveří, ale to je asi tak všechno. Pokud si pořizuješ mládě, tak ti zaručeně uteče dírkami pro kabely a i když je to uzavíratelné tak i tou dírkou kde bude prostrčený kabel, tou 2-3mm skulinkou se má 50cm korálovka protáhla a byla pryč:-/ Naštěstí jsem ji pokaždé našla. Tak si to přečti, budeš o něco chytřejší, já jsem na to musela přijít sama, mě nikdo nevaroval:.(:-D

No jestli si pořizuješ mládě, tak jako mám já, tak to radši opravdu zasilikonuj - stačí aranžovací tavnou pistolí. Já jsem zalepila zvrchu ty otvory na kabely a ty 4 otvory - kde se otevírá vrchní víko. Až ho budu za pár měsíců čistit, tak ten silikon jednoduše sloupnu, jde to snadno. Myslím, že si jiné terko není třeba kupovat, protože až korálovka povyroste a hlavně zesílí, tak pak už tyto úpravy nebudou nutné:puff: Je to pouze dočasné - mládě se prostě protáhne i pár mm skulinkou:-/ Jak velkou ji máš? Nebo budeš mít?:-)

Ahoj. Mám korálovku sedlatou (samici - dle chovatele)cca 40cm a je to opravdu utěkářka. Po druhé noci v terárku utekla. Neměl jsem tušení kudy, tak jsem zasilikonoval všechny otvory pro kabeláž a když se objevila ten den večer a vpustil jsem ji do terárka tak okamžitě narazila do jedné hromádky zaschlého akvasilikonu. Před zasilikonováním tam byla dírka asi 1-2mm. Tomuhle bych nevěřil kdyby mě ona nepřesvědčila. Mezi sklo jsem nacpal kartóny a ještě pro jistotu oblepil průhlednou páskou. A milá korálovka vlezla nad sklo do kolejničky a rvala se kupředu až narazila do stěny terárka - pak se vrátila. Za hodinku co jsem ji pozoroval tam vlezla 3x. Teď jsem koupil přední sklo vcelku na míru mezi strany terka a je klid, není tam ani půl mm místa. Tak hodně zdaru. ;-)

Já mám také exoterácký 90x45x45 přesně pro korálovku a tahle velikost vůbec není špatná, z terka mi zatím neutekla, akorát jsem zadělal průchodky pro kabely za zadní stěnou, ona se tam prohrabávala potvora. Jinak jsem s tim terárkem spokojen. Ale pokud chceš kupovat to terko 60x..., tak raději jdi hnedka do míry okolo těch 90x..., mám sinaloeku měsíc a roste jako z vody.

Mám pohromadě 3 sinalojky a bezproblémů. Jen při a těsně po krmení si musím dávat bacha. Dokonce i v náhradním bydlením, když jsem jejich terko předeělával, byly ve stísněnějším prosotoru a aúplně v pohodě. Bacha bych dával hlavně u malejch hadic. VH

:-)pesne jak tady bylo napsano.Nemeli by byt spolu jak jsou hodne maly a pri krmeni to fakt neni sranda uz jsem je od sebe odeloval ale tak ze kazdy drzel mys z jiné strany a dahali se o ni.Hadi jsou spolu uz delsi dobu navic maji vcelku velke terarko takze jsou v pohode zatim neni velky problem jsou to strasne klidni hadici a hezci prikrmeni je fakt potreba davat pozor.Ale jsou fakt pekne zravi hodim k nim mys a po 10 sec uz vylezaji z ukrytu a jdou lovit.skoda je ze jim to zatim moc nejde no..hold je poznad kdyz puvodni majitel krmil bud mrtvyma a nebo v malem boxu a i tak obcas jso hadi nemehla