Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem E.c.maurus - samice podivné chování

Dobrý večer. Chci se zeptat - samice, která vždy ( opravdu vždy) ležela a vyhřívala se na terase pod žárovkou, leží už od včerejška úplně dole v terárku. Svlek před 14 dny, jedla minulý týden. Teploty v teráriu stále stejné. Vlhkost stejná. Prostě žádná změna. Zdá se mi být i nějaká apatická.:.( Parazity jsme kontrolovali pře dvěmi měsíci. Děkuji za rady - tedy pokud někoho něco napadne.

Parazity jsme kontrolovali pře dvěmi měsíci

Předpokládám, že máte na mysli vizuální kontrolu na ektoparazity.

Jeden den nemusí nic znamenat. Pokud ovšem tento stav bude trvat déle, případně se v chování hada objeví nějaké podezřelé projevy, doporučil bych vyšetření trusu (pokud nějaký bude), případně vyšetřit stěr z kloaky a tlamy.

Děkuji za odpověď. Tou kontrolou parazitů jsem myslela - vnitřních. Kontroluji je pravidelně, po celou dobu co je mám jsou bez parazitů. Vnější parazity taky nemá, je krásně čistá, svlek proběhl bez komplikací. Volala jsem vetovi. Ten mi řekl, že s takovými projevy nemá zkušenosti. Budeme odebírat krev a dělat testy trusu. Takže uvidíme. Včera samice napadla samce a dlouho byla namočená ve vodě. Dnes žádné změny v chování. Leží jako placka - hrozný pohled.

Posouvám, aby mi to nezapadlo. Samici jsem kontrolovala a má drobnou ranku u kloaky a jsem si jistá, že ji tam před třemi dny neměla. Myslíte si, že mohlo dojít k páření? Samice je stále apatická, nesnaží se útočit, ani neleze. Pokud jste to už někdo zažili, tak se prosím o zkušenosti podělte.

Zdravím už nějakou dobu jse zabívám chovem hadů /užovky,korálovky/ a nedávno jsem dostal nabídku na koupě Epicrates cenchria maurus,neodolal jsem a včera jsem si domů dovezl krásný pár.Jde o to že jsem nikdy živorodé hady nechoval a samice je už čtyři měsíce březí tak bych potřeboval vědět jak nejlépe zajistit samici podmínky k porodu jaký podklad dát do terárka /noviny?/ a za jak dlouho můžu očekávat porod jestly to jde vizuelně nějak poznat podle chování taky bych byl rád kdyby jse našel někdo kdo s tím má skušenosti a byl by ochotný to probrat třeba na skype nebo icq když tak písněte na e-mail snow-@seznam.cz

jak nejlépe zajistit samici podmínky k porodu

Není třeba speciálně něco měnit (maximálně odděl samce, aby samici zbytečně nerušil), prostě zachovej vhodné podmínky pro dospělce a až nastane čas, tak jen vyndej novorozená mláďata a dej je do menších terárií nebo faunaboxů a vytvoř jim hygienické, mírně vlhké a mírně teplé (24-28) prostředí. Substrát lze použít téměř jakýkoli, ale pro novorozence doporučuji alespoň do prvního svleku buď papírové ručníky a nebo rašeliník a mírně vlhčí prostředí, aby první svlek proběhl bez komplikací. To ovšem platí i o mláďatech vylíhlých z vajec.

Ahoj, pokial ich mas v spolocnom tera, tak ich daj mimo, ako podklad daj papierove obrusky, ktore navlhci, oni ti idu do misky s vodou preto, lebo potrebuju vysiu vlhkost, pretoze sa budu zvliekat, ten podklad im vlhci, ale nechaj im tam aj misku s vodou, no a teplotu drz okolo 28 - 29 stupnov, samozrejme s moznostou chladnejsieho úkrytu a aj suchsou castou.