Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nádor??? u užovky

Dobrý den, ráda bych se zeptala co si myslíte o bouli co má moje užovka, co já vím, tak ji má 1,5 roku a roste společně s hadem. Ferda je 4 roky starý a dobře krmený, potravu přijímá bezproblémů a možná mu to ani nevadí, zatím. Nechci jít k normálnímu veterináři a ráda bych se zeptala jestli neznáte v karlovarském kraji specialistu. Děkuji.
Přidávám i foto ocásku jestli mi potvrdíte, že je to samec. Děkuji.
[http://img360.imageshack.us/img360/9045/p30443382jt 1.jpg]
[http://img354.imageshack.us/img354/3252/p30443392ii 1.jpg]
[http://img360.imageshack.us/img360/7250/p30443402wd 2.jpg]

Děkuji za odpověď chová se normálně, žere, svléká se vcelku. Ta boule je v první třetině těla, nejdřív jsem myslela, že ho tam kousla potrava a že se to časem stratí, ale má to stále. Krmím 1-3 myši nebo potkana po 14 dnech, je 146cm dlouhý a vypasený je. Myslíte, že by měl držet dietu?

Tyhle "nádory" nebo chcete-li tukové boule jsou konkrétně u guttat poměrně časté, většinou jim nevadí a kvalitu jejich života nijak výrazně neovlivňují. Daly by se nejspíš chirurgicky snadno odstranit, otázkou však je, jestli by se to vzhledem k ceně guttek vůbec vyplatilo... Přikládám taky jedno foto:

[E.g.JPG]

No já si myslím, že to bude asi tuková bulka, utvrdila mě ta druhá fotografie, kde má u kloaky takové velké kapsy, pravděpodobně taky tukové. Když se had překrmuje, usazuje se tuk i různě na těle. Jí to pravděpodobně nevadí. Když se nebude tolik cpát, třeba se jí to časem ztratí. Nemám zkušenost z tlustými hady.

Já se obávám, že se jí to asi samo neztratí i kdybys jí odteď začal mořit hlady... :-| Jinak je pravda, že vyloženě obézní užovku jsem ještě neviděl, což bohužel nemůžu říct o krajtách nebo hroznýších. Nejspíš to souvisí s trochu rozdílným metabolismem a rozložením ukládání tuků v těle.

Díky moc všem, ikdyž měl Ferda 3měsíční hladovku, tak se nic nestratilo a má to stále. Dostala jsem jej jako dvouletého(věk usuzuji podle toho jak mi řekli) a ten váček u kloaky již měl a jako laik jsem myslela, že je to něco jako varlata u savců. Jen ten druhý se udělal v mé péči, tak jsem o něj měla strach. Jestli se tedy nebude zvětšovat nechám to být. Ještě jednou děkuji všem.