Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovky odmítají stravu

Prosím poradit-mám užovku černou a červenou. Teď jim je kolem 2,5 roku a jako by se dohodly - už třetí týden nežerou, maximálně myš přizabije a někdy ani to ne, prostě si jí nevšímá. To zatím nikdy neudělaly, ale ani nevypadají že by jim něco chybělo. Dříve dostávaly myš týdně. Že by nějaká jarní pauza? Jinak se chovají stejně, červená je spíš zalezlá, černá je aktivnější, prostě na pohled žádná změna. Díky za radu.

loading...

No tak teda fakt nevím. Doufám, že se brzy umoudří, protože za 14 dnů odjiždím na týden a tou už by tedy měly hodně dlouhý půst?! Docela jste mě vyděsili, že by se v případě samce a samičky mohli spářit. Jak se projevuje "těhotná" samice? Třeba taky tím, že nežere?

Mě teď sabotuje jedna samice z chovného tria guttek asi už měsíc a půl. Ale mám ,,podezření´´ na březost takže asi kvůli tomu... Druhá byla taková opláclá jak ta a posléze z ní bylo 11 vajec druhá se ještě nevykladla tak sem zvědavej :D. Z kladiště si udělala celá grupa místo k relaxu tak snad jí to nebude vadit:-p:-D:-D