Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pískání želvy

Dobrý den, prosím o radu, máme mladou želvu pardálí. Krmena je dle specifických požadavků druhu, i když suché nežere, tedy spíš čerstvou trávu, pampelišky, jitrocel. Problém je, že často vydává pískavé zvuky, jakoby tenké zahvízdnutí, které však je i dost hlasité, a je spojené často s prudkým zatažením hlavy. Veterinář na želvě nic neshledal, neví někdo, čím by to mohlo být, či zda je to normální? Děkuji.

Děkuji, asi to bude kýchnutí. Občas se jí udělá bublinka u nosu (ale sliznice čisté, žádný hlen, nic), tak to s tím asi souvisí. Ovšem zvěrolékař nic neshledal, tak nevím. Teplotu zkusíme zvýšit, želva má ale topný kámen, žárovka je asi moc vysoko, tak ji shodíme níž. Snad se to zlepší, jinak je žravá a v pohodě.

Prudkém zatažení hlavy, je často provázeno sykavým "výhružným" zvukem. U malé želvy je docela dobře možné si takový zvuk splést s písknutím. Není ten problém v tom? Vzhledem k tomu, že vet nic neshledal.
Také je ovšem možné, že želvu něco v dýchacích cestách dráždí a ona se toho rychlým vypuzením vzduchu chce zbavit.
Buhužel, těch možností , co jí překáží je mnoho, od prostého kousku sena, osinky, až po začínající plísňové napadení. Tak držím palce ať je to ta osinka.

Je neuvěřitelné jak lidé dokáží být nepříjemní a mít na vše ´´1000 keců ´´Ne ale teď vážně k těmto želvám...Mám známého,který tento druh želvy chová a ptal jsem se ho na stejný dotaz a říkal,že je to normální nachlazení.Prý se teké stává(celkem jsem se divil)že jim z očí teče hlen ale pozor,na toto můžou někdy umřít....(nechci strašit-není to pravidlem)...

Já většinou na takové lidi nereaguju, ale tohle mi opravdu nedá. Mluvíš tady o tom jak mají lidi 1000 keců. Já sem chodím hlavně číst,když vidím, že je u nějaké diskuze nový příspěvek nakouknu. Ale když tam vidím tvé jméno, tak už ani nenakuju, protože vím, že nemůžu čekat žádnou zajímavou radu. A proto tady chodím. Ne se smát lidské hlouposti. Prosím založ si třeba své vlákno a bav se tam svými vtípky. Děkuju

Milý příteli, ftipné příspěvky mi nijak nevadí a přestože se převážně hodí do rubriky "pokec" neuráží mě ani v jiných rubrikách. Nemáš se skutečně zač omlouvat.:beer:
Mnohem více mi vadí chybné, či nepřesné odpovědi, kdy autor má potřebu reagovat za každou cenu na dotaz, přestože nemá o problému ani základní znalosti. To není naštěstí problém TERAPORADNY;-) - Zatím.

zdravím všechny.. tazateli doporučim to samý, co už bylo výše napsaný.. taky bych se přiklonila k nachlazení.. tudíž zvýšit teplotu a pozorovat, aby se nachlazení nezvrtlo v zápal plic. Pak už by byl samozřejmě problém mnohem horší. Držim moc palce, aby to dobře dopadlo :beer:

Dasta: Jinak taky jsem srandy kopec.. ale ono se to vždycky nehodí a myslim, že majitel nemocnýho zvířete na to nemá ani náladu.. 8-);-)

Moc děkuju, je to to nachlazení, divím se ale, že to zvěrolékař nepoznal, byť to byl prý specialista na plazy. Takže topíme, snad se to zlepší.
Jinak "želva hudebník", ač by neměla, mne fakt rozesmála. Hlavně, že jí chutná.
Ještě jednou díky.