Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pískání želvy

Dobrý den, prosím o radu, máme mladou želvu pardálí. Krmena je dle specifických požadavků druhu, i když suché nežere, tedy spíš čerstvou trávu, pampelišky, jitrocel. Problém je, že často vydává pískavé zvuky, jakoby tenké zahvízdnutí, které však je i dost hlasité, a je spojené často s prudkým zatažením hlavy. Veterinář na želvě nic neshledal, neví někdo, čím by to mohlo být, či zda je to normální? Děkuji.

Moc děkuju, je to to nachlazení, divím se ale, že to zvěrolékař nepoznal, byť to byl prý specialista na plazy. Takže topíme, snad se to zlepší.
Jinak "želva hudebník", ač by neměla, mne fakt rozesmála. Hlavně, že jí chutná.
Ještě jednou díky.