Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem utěk- užovka červená

Ahoj,mám dotaz v létě mi utekla užovka červená měla okolo 70 cm a někde jsem četl že had vydrží jen 14 dní bez vody je to pravda? když jsme ji po 14 dnech nenašli tak už jsme mysleli že je asi mrtvá, našli jsme jí nakonec po 7 týdnech ve vysavači kdyz jsme měnili sáček mysleli jsme že je mrtvá ale naštěstí byla živá i když vyslabená asi 2 minuty pila a hned snědla 3 myši a mě zajímá jestli se teda někde musela napít?? že přežila a nebo jestli je normální že had vydrží 7 týdnů bez vody:?:

Hadi mají úžasnou schopnost šetřit tekutinou. K tomu jim napomáhá nejenom jejich nepropustná kůže bez potních žláz, ale také to, že nemají močový měchýř a moč vylučují jako polotuhou bílou hmotu (uráty kyseliny močové), která po vyschnutí krystalizuje a při rozdrcení se rozpadá se na sypký, jakoby křídový prášek.