Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto plachost

dobrý den chci se zeptat můj gekončík přivezený před 2 dny a kdyz si ho chci vytáhnout a on zacne utíkat a kdyz ho chitnu tak porad chce a taky se po par minutach snazi kousnout a kdyz ho dam do teraria tak se schova a je porad schovany prosim poradte cim to jea co mam delat
:-(
Motání se v bludném kruhu - zamykám (halapremek)

Bude to možná tím že je to zvíře,které má rádo svůj klid a už z jeho názvu (Gekončík noční) ,někteří dokáží pochopit ,že aktivní asi bude hlavně v noci :puff: ...přes den někde spí schovaný před predátory a když už ho nějaký predátor napadne snaží se utéct nebo kousat, jelikož jiný způsob obrany nemá...

Pane bože, jak to čtu nestačím se divit, fakt!! Kolikrát se tu tu bude řešit. To snad ani není možný dneska s těma lidma. ]:(]:(]:(

tompas666: za 1. víš, tím že ten gekončík utíká a kouše tě, naznačuje, že se mu to asi nejspíš nelíbí, nemyslíš? Takové zvíře není hračka a není na mazlení, na to si kup kočku nebo psa či morče!!!!!!!!!!! Představ si že ty jsi ten gekončít v tom teráriu, ted tam dám obrovskou ruku vůči tobě a začnu tě do ní chytat, pak tě budu nosit a hrat si s tebou, tobě by se to taky určitě nelíbilo!! Je to noční tvor kterej má rád přes den svůj klid. Tohle to zvířátko si nikdy neochočíš!!
A ted za 2., když už si chceš něco koupit za zvíře. tak si laskavě nejdřív o něm zjisti zákládní informace. O chovu atd..
Chápu že si začátečník, ale co je moc, to je moc!

NEJDŘÍV INFORMACE!!!:!: PAK ZVÍŘE!!!!!!:!:

Lidi, já nechápu že se vůbec s takovym dotazem tady odvážil jít......

Lepší se zeptat,než aby mu zvíře zemřelo.Já chápu,že se ptá na ÚPLNĚ ZÁKLADNÍ INFORMECE.To by si měl každý nastudovat,než si pořídí jakékoliv zvíře.At morče,psa nebo kočku.
1.Mládata krmim každý den.Né 1-2 nebo 3 cvrčky,ale co sežerou.Všechno krmení posypávat vitamínovou a minerální směsí.Třeba Plastin a drcený mikrovápenec.
2.Jako podklad jemný písek.Gekončíci ho hodně žerou.Do písku jsem mýchal drcený vápenec.
3.Žárovka na vyhřátí.Ikdyž je to nočni tvor,naučí se na krmení ve dne a rád se vyhřívá.
4.Terárko rosit 2-3x týdně,gekončíci to moc nemusí.
5.Teploda přes den kolem 28°C a v noci pokles na pokojovou teplotu

Jak se gekončíkovi daří poznáš podle ocásku,když je tlustý a baculatý,má se dobře.Jesli je hubený jak nudlička tak je něco špatně.Do terárka dej hodně ukrytů a kamenů,at se má kam schovat.Když vezmeš malýho gekončíka do ruky tak piští jak myš.Opravdu to nemají rádi a je potřeba manipulaci omezit jen na nutnou dodu.
Tak to je asi vše co si pamatuju,když jsem gekončíky choval.Když tak mě doplnte:-D

Proboha ten pravopis je peklo všech pekel ]:( Mě tento případ trošku připomněl ten vtip, jak kluk pořád chodí na veterinu, a že má jeho želvička teplé bříško, nakonec veterináři ukazoval co s ní dělá, jezdí s ní po koberci jak s autíčkem. Tvůj gekončík zase překvapivě syčí, schovává se a chce tě kouksnout, když se s ním chceš mazlit :))

MF: určitě tě chápu, v jádru souhlasím se vším, co jsi napsal, ale vem si, že teď jde spíš o toho gekončíka - ten kluk (předpokládám hodně mladej) už si ho koupil a už ho má doma, to už nezměníme, tak je možná lepší mu teď spíš zkusit pomoct.
Mě samotnýho tenhle přístup taky dost zaráží, ale setkávám se s tím docela často, tak už jsem asi částečně otupěl :))

Melda: jen bych si dovolil doplnit - gekončíci prospívají při 28 - 32 stupních, je dobrý jeden z úkrytů udělat jakoby vlhčí, ať si sám vybere, kde bude ležet, popřípadě vlhčí úkryt udělat rovnou ve stylu kladélka, s rašeliníkem nebo rašelinou (popř. mokrej písek). Vždy misku s čistou vodou a misku s minerály, kam si gekončík chodí minerály sám lízat podle potřeby. Jinak přesně jak říkáš, gekončíka krmím i ve dne a občas je aktivní i ve dne, pak samozřejmě za šera a večer, v hluboké noci pak už spí. ;-)

MadMike: jj šak jo, jasně, ted už ani nic jinýho než mu pomoct nezbývá, ale zdupec mu patří protože, koupit si zvíře a až ho mám doma zjišťovat jaké má nároky ba dokonce i v některých případech, co to vubec je za zvíře, to se na mě nezlob, ale to není normální!!

Melda: jj kladélko je u hmyzu :-D

ne ja sem o nem nastudoval hodne ale vsude se pise neco jinyho nekde ze se ma krmit ob den a2 cvrckama nekde zase kazdy den nekde je napsano zese da ochocit a nekde ne atd tak sem si rekl ze si raci popovidam tady s vama at vim at mu neuskodim treba at nema hlad nebo at seneprezere

Na co je dobrý kladiště? na to si určitě odpovíš sám...kdyby sis pročetl ty odkazy, co jsem ti sem dal, tak by ses určitě dočetl - mělo by být větší a aspoň 6-10cm hluboký. A jestli je potřeba, stačí si přečíst, co jsem tu psal.

edit: jestli máš jednoho gekončíka, kladiště nepotřebuješ, ale jak jsem psal, je lepší mu vytvořit jeden vlhčí úkryt. A opravdu si dobře pročti ty stránky...

Mno tak pokud to správně chápu, tak tompas666, kadivous a boskac jsi pořád ty, proč nepíšeš pod jedním nickem?
Nechci se tě dotknout, ani k tobě být hrubej, ale přečel sis vůbec to co jsme ti tu psali? Pokud si myslíš, že když si ho nemůžeš pochovat, je to k ničemu, tak bys ho měl asi vrátit nebo prodat nějakému lepšímu chovateli, tenhle tvůj přístup je ryze nezodpovědný. ;-)

Mně snad trefí šlak.]:( Co to je za lidi, co sem přijdou shánět informace (nebo se tak aspoň tvářej) a když jim je tu naservírujou na stříbrnym podnose, tak je ani nečtou a pořád si melou svou? Zatřepat s nima ať se jim rozsvítí v kebuli nebo co? Ježiš já jdu radši odsud, protože mít ho po ruce, tak ho přerazim.:x: Chudák gekončík, snad to bude mít při týhle péči rychle za sebou a nebude se dlouho trápit.:.(

1hadi nekousou muzes si je chovat atd. nevim k cemu je mit doma zvire ktere nikdy nevidis a kouse tak mi rekni k cemu to je lasku ke zviratum mam ale nevim k cemu to je nevidet zvire skoro nikdy jeste k tomu tak krasne a jek vsichni pisou lechce ochocitelne

Hadi nekoušou? Tý jo, tak to já půjdu a koupím hned pár Dendroaspis angusticeps. Když nekoušou, tak proč je nechovat? Jaké máš prosímtě hady? (já se tedy za sebe přiznávám - Ve vlákně Pochlubte se razítka jsem to razítko nakamufloval kečupem. Stydím, ale když už to prasklo, že vlastně nekoušou) :-[

Např.ja mam regiusku a vidim jen když krmim,jinak vyleze jen když je v pokoji tma a klid,ale vubec mě to nevadi,mam ji prostě pro radost.

vsichni pisou lechce ochocitelne

ja jsem to tu od nikoho nečetl,jestli to tu je tak se omlouvam za slepost.To co tu předvadiš opravdu neni laska ke zviřatum,to se na mě nezlob(te),ale to je hloupost,todle myšleni.Jsem opravdu nasr....]:(]:(]:(

Trošku si protiřečíš.. Psal jsi, že je všude napsáno něco jiného, někde, že ochočit jde a někde, že nejde, ale nevadí.. Všichni ti tu řekli k chovu gekončíků "všechno", co potřebuješ vědět a jestli sis to rozmyslel, tak ho vážně di vrátit! :-?
Já teda se svou láskou, kterou chovám k těmhle malým tvorečkům, po přečtení tohodle vlákna opravdu vidím rudě!!! Mimochodem ten věk by mě taky zajímal!???

Nikam Tě nikdo neposílá - max. prodat ty zvířata, protože tvůj přístup k chovu a tvé znalosti, které tu předvádíš jsou mizerné. A nemyslím si, že by sis něco pozitivního vzal z toho, co Ti tu lidé psali. Je to asi jako házet perly sviním. Prostě to nepadá na úrodnou půdu. Pokud je ten věk nízký, dalo by se to pochopit. Pokud vysoký, tak bys byl poslán spíš na léčbu, než tam, kam jsi psal. Ale už tu zase plkáme. Co to vlákno už zamknout? K ničemu se už asi nedobereme. :-/