Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Epicrates Angulifer

Dobrý den,mám dva mladý angulifery(NZ 12/2007).Mám je necelý dva měsíce a stále mi odmítají předkládanou potravu.Příjde mi jak kdyby se těch myší báli,myslíte že je mám nechat,nebo je násilně nacpat(což u tak velkých hadú mi príjde blbost).Díky David

"Angulifeři" se rodí dost velcí s dostatečnou zásobou energie na první týdny života a tak jim počáteční půst neuškodí(Zkus také skákavky,pokud krmíš dospělými myšmi).Pokud by ovšem odmítali potravu i v příštích týdnech,nakrmil bych je.Nevidím na tom nic špatného,já krmím už druhým rokem 220 cm dlouhou Boigu a nijak mi to nevadí.I když je to trochu jiný případ,tyhle druhy se chovají v zajetí rozdílně.Mláďata ostrovních epicratů odmítají po narození potravu dost často,bývá to u nich pravidlem.A u druhů jako Epicrates subflavus , Epicrates striatus , nebo Epicrates inornatus je to pověstné.Angulifeři jsou trochu žravější,ale výjimka potvrzuje pravidlo.Lidé se toho bojí a bývá to jedním z důvodů,které je odradí od jejich koupě."Násilné" krmení je ovšem zcela jednoduché a i u kroutících a vzpírajících se mláďat jde jen o trochu cviku a najít na ně ten správný "chmat".Pak už to jde lehce.Nakonec většina z nich podlehne a s přibývajícím věkem začnou žrát sama.