Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dvířka terária

Začínám vyrábět terárko a řeším problém otvírání. Horní přístup jsem zamítl (mám to u jednoho tera)...... praktičštější bude přístup ze předu. Od taťky jsem dostal 8mm tlusté skla (chtěl bych je tam použít, když už je mám). Jaký princip otevírání mám zvolit? Klasické dvě skla v kolejničkách se mě nelíbí, protože je mezi nima mezera :-(. Co např otevírání jako "skříňka" (normální dvířka)? Jak to máte řešené (kromě klasiky skel v kolejničkách)? Dík za rady!!!! :))

Na 8mm skla se kolejničky budou taky dost špatně shánět. Daj se pak samozřejmě přilepit na panty a "otvírat jako skříňka", mě se to nikdy moc neosvědčilo, je dost snadný to při manipulaci rozbít a lepený panty se mi časem uolnili. Leda že by se vyvrtali díry ve skle. Jinak panty se můžou dát i nahoru, nebo dolů a otvírat dvířka vertikálně. U mě pořád vedou kolejničky, ale záleží na tom, co Ti vyhovuje.

Terárko (z OSB desek) ze předu bude mít rozměry 80cm X 50cm ........ teď jsem byl ve sklepě krmit myši a všiml jsem si že jsou tam za regálem nějaká tabule 4mm skel, tak použiju asi ty...... hodím to nakonec do těch "kolejniček", které jsem z prvu zavrhoval :-D (bude to asi nejjednoduší a nejpraktyčtější). Ty tabule 8mm skel jsou dost těžké na ty "dvířka". Dá se nějak zmenšit mezera mezi, skly když jsou v těch kolejničkách, aby had neutekl (aby se tama neprovlekl)?

:-)tak je nekolik moznosti:zaprve koupis kolejnicku primo na 4 mm sklo tak by to mohlo stacit,pokud ne tak kamarad to ma vymyslene zajimave na kazde to sklo v miste kde se krizi nalepuje takovou tesnici pasku.Pouziva se to napr. k utesneni dveri(aby nefoukalo nebo dvere netriskali)Proste je to tak 5mm siroke a koupis toho myslim v baleni tak 1m z jedne straby to lepi s z druhe to ma takovy mekky povrch..tesneni..spise se mi stava ze si hadi otevrou nez prolezou

normálně kup panty,který se prodávají v železářství..jsou na šroubek,nic nemusíš lepit..ale dej si pozor,maj dva tipy,jedny se dávají z boku skla na bok stěny a druhý se dávaj na vršek a spodek skla a protikusy na stěnu..já mm ten duhý případ na skle 155x80x5 a drří to krásně:-)

No, to by mě taky zajímalo, protože taky budu dělat terárko a ta moje žížala se provleče snad všude.. Ta těsnící páska, jak tady psal Kolar, není špatná, ale vypadá to blbě.. mám ji tam totiž.. možná, že existují i nějaké "hezčí barvy", ale nevím nevím.. já tam mám bílou moc hezké to není.. nebo je možnost udělat hezkou linku průhledným silikonem.. ale pokud si sklo "zacamráš" i tím, tak to ztratí účel:))

::)nerikejte ze se vam tou skvirou provlece maly hadik..neni zase tak velika ne?kolejnicky jsou vetsinou delane na 5mm sklo mam pocit takze pokud tam mate 4mm nebo 3mm jezdi to asi dobre ale je tam mezera...ted na to koukam mezera tam neni mala:-[ takze mozna ze by to vyresila mensi kolejnicka nebo hrubsi sklo

Opravdu, zrovna teď se dívám, že tam zase vlezl.. mezera je tam asi 3-4mm, korálovka má asi 36cm na délku a na první pohled by se dalo říct, že se tam NEMŮŽE vejít:-D...ale je to tak..on byl schopný se protáhnout i mezírkou mezi drátem od žárovky a uštíplým rohem.. tam ta mezera byla ještě menší a doteď nechápu, jak to dokázal:-/

Jo, je to takový žížalák malý:-D .. chci si nechat udělat jen skleněné terárko a stěnu a zbytek si doplnit sama.. bude mít hošan luxus.. jestli se tam neztratí:-D . jen nevím, kde seženu někoho, do by mi ho za nějakou slušnou cenu slepil:-( když ho budu chtít dělat na míru, jediná podmínka bude, ať tam nejsou mezery větší naž 1mm:-p

kdysi jsem používal nabytkové kolejničky na terárka s felsumama a všude jsem měl furt cvrčky ti utíkali nejvice postupně jak jsem nabíral skušenosti a rúzné inspirace tak přišli na řadu šikmá odklápěcí skla atd. dodrá fligna je širší účko a vněm obě skla - tedy drážka asi o 1mm větší než je součet tlouštěk obou skel takle už nic nezdrhlo. v součastnosti používám na velké hady/p.c. brogersmai/sklo s nalepeným pantem sklo-sklo mezera cca5 mm nevadi na malý hady rack z t4 kostra je ze skla,a na střední velikost rack z ikei , rack je na tesno -nádrže jezdí na koberci mezera skoro nulová ,umístěna jsou už konečně v samostatném pokoji takže účelnost dostala přednost před estetikou ,kyž jsem měl chondrouše v obíváku taky měli živý kvítka a vodopád s čerpadlem jednou se samici povedlo ucpat přepad trusem ado rána čerpadlo vytlačilo 60litrú vody do sedačky a shořelo co jsem si vyslechl ženatí asi tuší experimentům se meze nekladou a každý nakonec pořídí to co mu pasuje nejlépe