Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dvířka terária

Začínám vyrábět terárko a řeším problém otvírání. Horní přístup jsem zamítl (mám to u jednoho tera)...... praktičštější bude přístup ze předu. Od taťky jsem dostal 8mm tlusté skla (chtěl bych je tam použít, když už je mám). Jaký princip otevírání mám zvolit? Klasické dvě skla v kolejničkách se mě nelíbí, protože je mezi nima mezera :-(. Co např otevírání jako "skříňka" (normální dvířka)? Jak to máte řešené (kromě klasiky skel v kolejničkách)? Dík za rady!!!! :))

kdysi jsem používal nabytkové kolejničky na terárka s felsumama a všude jsem měl furt cvrčky ti utíkali nejvice postupně jak jsem nabíral skušenosti a rúzné inspirace tak přišli na řadu šikmá odklápěcí skla atd. dodrá fligna je širší účko a vněm obě skla - tedy drážka asi o 1mm větší než je součet tlouštěk obou skel takle už nic nezdrhlo. v součastnosti používám na velké hady/p.c. brogersmai/sklo s nalepeným pantem sklo-sklo mezera cca5 mm nevadi na malý hady rack z t4 kostra je ze skla,a na střední velikost rack z ikei , rack je na tesno -nádrže jezdí na koberci mezera skoro nulová ,umístěna jsou už konečně v samostatném pokoji takže účelnost dostala přednost před estetikou ,kyž jsem měl chondrouše v obíváku taky měli živý kvítka a vodopád s čerpadlem jednou se samici povedlo ucpat přepad trusem ado rána čerpadlo vytlačilo 60litrú vody do sedačky a shořelo co jsem si vyslechl ženatí asi tuší experimentům se meze nekladou a každý nakonec pořídí to co mu pasuje nejlépe