Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem guttata odmítá potravu

Ahoj zdravím všechny a prosím o radu mam dvě užovky červené samce a samici. Ani jeden už 7 týdnů nic nesežral:-( vím že u samce to je tím že je doba páření ale u samice mě to trápí nevíte někdo proč nežere ani samička?:-( Budu rád za jakou koliv radu.
[mod]Změna předmětu, původně: guttata pomoc:( (Melda)[/mod]

dneska sem dal hadovi mys a on ji jen uskrtil a vypadalo to ze ji sezere,ale nakonec ji zase vyplivl,co mam delat a cim to je?
samec,1,2m,mam ho asi mesic,pres noc se svlikl,nezere 1 mesic a tyden,terarko-26 stupnu,vyhrevni misto 31,vlhkost 50%,v noci pokojova teplota 19 stupnu.
omlouvam se ze se patm,ale nepochopil sem z odpovedi co mam udelat...nic se nezmenilo za tu dobu co ho mam,daval sem mu pred 2 tydnama a ani mys neuskrtil...predem dekuji za odpovedi

Protože začíná období páření a nebo už je v plném proudu,tak samci jeví zájem o samice.Potrava je nezajimá.Když už jí zabijou,tak většinou spolknou hlavu a potom ji vyplivnou.Nevím čím to je,ale samci mi to dělaj taky.Zrovna minulý týden to udělali oba dva 2 letí guttaci;-)
PS: Takhle nějak si představuji dotaz.Všichni pochopí na co se ptáš:))

Ahoj.je to mimo dotaz ale neda mi to,vcera jsem prosila o radu ze my nechce zrat uzovka a pan G.G.my zmenil nadpis a trochu ze me udelal h...-Dneska jsme dali uz mrtve hole s nariznutou hlavicku a spolkla ji jak malinu.Tak diky vsem za radu.

sorry ale u většiny gutat je to problém ten že všichni jsou degenorovaný, většina gutát se dnes u nás dorůstá jednoho metru, málokdy metr a půl, ale normálně zdravý jedinci by měli mít v dobrých podmínkách i metr osmdesát, zajímalo by mě kdo takovej pár vlastní, to že gutaty čím dál víc špatně žerou není většinou špatnýma podmínkama, a jestliže většina žere velmi málo, není to prostředím ale křížením, můžete poradit cokoliv, stejně ty užovky nepřesáhnou metr dvacet