Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rybka bez vzduchu

dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli vydržít bez bublinek a bez filtru jen s plovoucí rostlinkou a šnekem druh sumečka jménem : Hypostomus(Plecostomus) plecostomus česky krunýřovec hnědoskvrný nebo jiní krunýřovci.
nebo nějaká jiná rybka, která nedorůstá velkých rozměrů !!!

väčšina sumcovitých rýb disponuje prídavným dýchacím orgánom,niektoré prímajú kyslík cez črevnú sliznicu,niektoré majú prídavné laloky za žiabrami,takže bez vzduchovacích zariadení akvária prežijú sumčeky vcelku naprosto v pohode,akurát pokial je už voda s malým obsahom kyslíku,bude robiť sumec častejšie "nájazdy" k hladine/niektoré druhy to robia pravidelne a často,napr. Corydoras a spol, aj v dobre filtrovaných a okysličovaných akváriách/ Do neokysličovaných akvárií okrem sumčekov sa hodia labyrintky-ich krpaté druhy ako Colisa lalia/chuna,Betta splendens a iné drobné príbuzné,Trichopsis-dnes už pomerne vzácne,dostupné skôr u špecialistov na inzerát/burze ap.Pokial sa neprekrmuje a pravidelne sa odsáva nahromadený kal a pod pojmom akvárium sa neskrýva nejaká 5-litrová flaša od uhoriek,tak bez prídavného filtra a vzduchovania možno chovať aj iné malé druhy rýb,ktoré nemajú žiadne prídavné dýchacie orgány,drobné tetry,gupky alias pávie očká,platy,kardinálky,dánio pruhované,niektoré drobnejšie a menej háklivé mrenky napr. drobná mrenka purpurová,v mladosti nevýrazná,ale postupne sa krásne vyfarbí,prípadne mrenka ružová+jej závojovitá forma,robí síce trošku väčší "bordel",takže v akvárku bez filtra vyžaduje častejšie odsávanie kalu,ale obvykle bez újmy prežije aj rôzne začiatočnícke akvaristické katastrofy

Ahoj,nevím,zda by takto mohla žít žabka,ale pokud mám správné informace tak bez vzducování mohou žít pouze labyrintky.Ty mají ústojí k přijímání vzduchu nad hladinou.Měla jsem Bety a jeden samec s více samicemi vypadá moc pěkně:puff:Ovšem je pravda,že bez filtru musíš akvárko velice často čistit což je dost stresuje.Jinak u Bety nesmíš v žádném případě dát dohromady dva samce:x:

Pokud chceš pouze jednu rybku tak určitě samečka.Jsou krásně barevní a s dlouhými ploutvemi.Myslím,že je prodávají v červené,modré a zluté barvě...a pak jejich kombinace:puff:Stojí okolo 50,-Jak kde.Jinak není problém ji mít "jen tak" bez ničeho,ale fakt musíš častěji měnit vodu.

Přesně tak. Vzduchování není třeba, ale filtr by být měl (i pro Bettu). Projdi si inzeráty, jistě někdo prodává levně i použitý, někdy i s akváriem. Upozorňuju, že čím menší akva, tím víc práce a a je dost náročné v něm udržet jakous takous rovnováhu....držím palce.

Být tebou tak tam rači nic nekupuju pokud to zvíře nechceš trápit]:(:!:Bože snad se stačí podívat třeba na ifaunu,pokud si chceš pořizovat jaké koliv zvíře tak mu napřed aspoń zařid´ něco kde bude moc aspoń "přežívat" což u téhle vel. akva. neplatí...Snad máš 300 kila + nějakých cca 500 kč navíc abys mu mohla koupit nový akva. a filtr ne?

Nikdy nesrovnávej zverimex a chovatele, zverimex je úplně něco jiného, možná jen taková přestupní stanice a kdyby to mělo být chovné místo, tak by to ideální nebylo, nikdy se nemůžeš podívat na vybavené akvárium nebo terárium a jejich velikost ve zverimexu a myslet si, že to je tak ideální, když to oni tak mají...;-)

Jak můžeš srovnávat zverák?!Tam to prodávaj tak,že to vtěch mini boxech nemají pořád...A tobě by se líbylo to mít tak jak to maj ve zverácích??Mě teda ne!A sna není tak velkej problém koupit větší akva. s nějakým obyč. filtrem ne?!A hned to bude veselejší...Ta ryba taky potřebuje svůj prostor a představ si kdyby náhodou (což pochybuji) se dožila třeba 5 let,tak v tomhle by musela trpět...Nevím dělěj si jak chceš,ale byý tebou takkoupím větší s fitrem,jinak bych se na to vykašlal a nechal tam jen toho šneka!
PS:ten šnek ti tu rostlinku stejně časem sežere;-)

Tady máš na ukázku třeba moje akva. nic moc,ale ty ryby v tom aspoń terpí!Jinak je to foceny ted´ na rychlo tak je to trochu mázlí a navíc jsem včera trochu protrhával rosltliny tak to není tak moc zarostlí...
[http://album.volny.cz/show_image.php?file=/f/filips udak/a3b15cf0547ec9f80fb44b13ae054897]
[http://album.volny.cz/show_image.php?file=/f/filips udak/c019edc538bfc8358c60e3b8699ffb91]
Rybky doma mám už nějak od mích 8let,taky jsem začínal s malým akva. cca 50x30x40 to bylo už si to nepamatuju...Tohle mám cca 3 roky a za tu dobu mě pošli 3 rybky taky už jsou to tací staříci mají už určo přes 6 let;-)Jinak jsou to Gavůnci může je jen doporučit,ale do nadrží aspoń 200litrů...:!:

Děkuji...jj ten anubias mi roste hodně bůjně¨,proto ho musím občas zastřihávat...jiank gavůnci jsou mí oblíbenci,nejsou nároční na vodu a jsou opravdu nádherní...Jinak mě rostou všechny rostlinky dost bůjně třeba Gigante uplně v pravo...to mám kolikrát listy přes celý akva.;-)Zajímavý je že to skoro nehnojím,používám akorát železo a akvaflor tak cca 1-2 měsíčně jinak vodu taky neměním (sice se má) akorát vždycky doliju tu která se odpaří...Živej důkaz toho že i když se člověk o to moc nestará a nepoužívá různý ty chemikálie tak se tomu může dařit!Co znám tak spoustu lidí tak rve různý ty kraviny ta ůpravu vody a hnojiva,CO2 atd...a stejně jim to kolikrát nechce růst...

zviratka:tak proc si neporidis vzduchovaci motorky aspon pro tu betu tan motorek je venku a ty das do akva takovou malinkatou kulicku ten nejmensi co jsem zatim vydel stal 149kč ma to 120l/h a přikon 2,5 vatu a rybky by mnely aspon vzduch a ten motorek prodavaji skoro v kazdym zverimexu.Jestly se pletu tak mne opravte