Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zverimexy

ahoj,dnes jsem byla v Mladé Boleslavi a neodpustila jsem se navštívit zverimex.Nejdříve jsem byla v OC Olympia...zde mě rozčílil pohled na dlouhokrčku,která byla v akváriu o velikosti asi 25x15x20...chudák malá se tam skoro nemohla hýbat...posléze jsem jela do OC Bondy,kde mě dokázali rozčílit ještě víc...Mají zde štěňata jorkšíra a kokra,které jsou zavřené v klecích.Musí ležet ve svých vlastních výkalech,protože je zde ani snad nevenčí.Zdá se mi hnusné prodávat psy za těchto podmínek a ve zverimexu.Vím,že je zverimex "přestupní stanice" k novému domovu,ale pes není křeček...Máte také špatné zkušenosti se zverimexy?Občas mi je opravdu do breku:.(3-[

Já jsem moji korálovečku "zachránila" ze zverimexu.. měla to tam strašně malinké ( i když ona taky byla mládě a moje terárko ještě nemá definitivní rozměr...) a udivilo mě, že tam nemají žádné zabezpečení.. ani zámek, nic.. mně utekla po týdnu škvírou mezi drátem od žárovky:D Naopak dobrý zverimex je myslím Super ZOO - tam mají zvířata v obrovských teráriích a akváriích a ti lidé o nich dost vědí.. aspoň tak je to v Olomouci.
Ale zase ve zveráku, kde kupuju myši, mají nádhernou L.t.hondurensis, ale v tak malilinkatém terárku, až je mi jí líto:( a to není zrovna malá..:.( kdybych mohla, už ji mám..

No v Olomuci to není tak zlé chyby co se týče chovu tam jsou ale s těmi znalostmi zaměstnanců si myslím že je to na houby ,paní mi říkala když jsem šel koupit zářivku chamíkům tak se divila že chamíci potřebují UVB.Tak jsem se zbali a šel :-D i ceny mají hodně vysoké

Velmi hezké. :-)

Tady v Tescu v Liberci mají v jednom teráriu suchozemské želvy společně s 1 leguánem obojkovým (druhý zemřel)a ještě tam je dané mini terárko s phelsumou a když se prodá phelsuma, tak tam dají plastovou přenosku s malými guttkami. Tak mi řeknětě, zda je tohle normální, když každý ten jedinec potřebuje zcela odlišné podmínky oproti ostatním.

Netvrdím, že každý zverimex je otřesný, já osobně jsem pro malé kemenné prodejny, ale tohle tesco tady je na mě vážně moc a nejhorší na tom je, že většině lidí to přijde zcela normální. Pak mě velice udivuje to, že agama kočičinská, která je ve stavu, kdy má rozštípnutou čelist a místo prstů má jenom pahýlky, tak je prodávána za stejnou cenu stejně jako jiný jedinec téhož druhu, ketrý je v normálním stavu.:x:

jak tu tak čtu,taky se musím pochlubit se svým zážitkem ze zverimexu.Nedávno jsem potřebovala koupit sépiovku pro achatiny-většinou ji kupuju v Hornbachu či jinejch velkoobchodech nebo na burze za stálou cenu dvaceti korun,ale tentokrát jsem se z nedostatku času stavila jen v malinkém zverimexu u nás na sídlišti.Nejenže mi pán dal takovýho paskvila mrňavýho(normální sépiovka je tak dvakrát větší...)ale eště si za ní řekl padesát korun......docela síla:-D to by se mi ty šneci pěkně prodražili:-p

Zverimexy zrovna taky moc nemusím ,ale v Šumperku je jeden bezvadný je to Akvaristika Rataj a tam mají zvířata v 100%podmínkách prostě vše co potřebují a ceny jsou taky celkem v poho(co se týče krmení a některých zvířat-literatura..)

U nás na sídlišti (Praha 4), mají zverimex vietnamci. Šla jsem se tam podívat, jestli náhodou nemají mastomyši. Bylo tam pár akvárek, pár boxíčků pro hlodavce (nevešel by se tam snad ani párek cvrčků) a vietnamec, se kterým byla domluva jako s ... tatarem??? Rozhovor probíhal asi takto:
"Máte mastomyši?"
"Má, má... Tady hecká mytíí, koukala, koukala...."
"Větší myš potřebuju"
"Tádý velká mytí... heckááá"
(Ukazoval na potkana)
"Krysu malou chci"
"Budé... zítra budé... urtitěěě..."
Vzdala jsem to...
Po tomto pokusu jsem dospěla k závěru, že ikdyby rozuměl česky, tak nepozná závojnatku od potkana.:-(
To radši budu honit manžela, aby se mnou pro "krmení" jezdil do PetCentra (nemám řidičák).

P.S. Možná vietnamčíci usoudili, že k těm jejich restauracím bude vhodné provozovat zverimexy, neboť co se neudá v jedné provozovně...:))

Já jsem z Mostu, co vím, jsou je tu asi cca 6 zverimexů....všechny celkem v pohodě co se týče prostor pro zvířata a čistoty. Ale jeden, který se nachází v rozkvětu je celkem síla. Chodím tam občas pro holata a krmný hmyz, když prošvihnu obj. u Achety...ale živé zvíře ať terarijní nebo jiné bych tam nekoupil. Smrad jak na myší farmě. Agama kočičínská je tam v tera cca 30x30x30 s jednou žárovkou, která pomalu nesvítí (ona je celá prodejna taková zatemnělá), vodu m8 v misce pro hlodavce. Dále leguáni v podobných podmínkách. Hroznýšovec duhový v tera pro pavouky aj. aj. vychytávky. Hlodavci mají špinavá terárka a řasami zarostlé napáječky. Prostě síla....možná Mostecak bude znát8-)

No já přímo název prodejny říkat nechtěl:-D. Jinak síla co? A to nemluvím o těch "napáječkách co tam má u potkanů aj. Nikdy jsem to neviděl, tak nebudu dělat chytrýho a taky ani nevím jak to funguje. Ale normálně např. potkani tam mají vodu ve skleničce od přesnídávky, která je zavřená víčkem a pověšená. No a potkani olizují sem tam nějakou tu kapku z víčka. Na víčku nejsou žádné díry, nic. Jestli se to nějak orosuje nebo co, nevím:-/, ale je to celkově síla tam zajít. Osobně v okolí jezdím rád do Teplic k Červenýmu kostelu (nevím jak se zverimex jmenuje), tam mi to přijde good. Čisto, velký výběr jak tera tak akva...nedávno jsem tam byl po tera-akva trzíh (teda jestli se dvě otevřené třídy v gymnáziu dají nazývat trhem:-D) a měl jsem chuť koupit Gekko gecko.

Jo ty napáječky jsem takjy nepochopila s tou sklenicí jak pijí je mi záhadou! Já také jezdím do Teplic do Uni ZOO tak se to jmenuje u toho červeného kostela, ale pozor!!! mají tam velkou neznalost na klapavku mi řekli že je to želva černá že je to přímo v literatuře takto napsané a mnohem další na hrličku chechtavou že je to holub doupnák v albino formě a kupovala jsem tam myši a ty mi několikrát pošli druhý den!! Dobytkové. Radši nechval já tam chodím docela pravidelně a vidím to co bych radši neviděla. Krajty mají s hroznýši, a ptáky mezi hlodavci??? To mi normální nepříjde , tam vzadu v tom proskleném. A na těch akva trzích jsem byla ale no slabota, pár zapálených lidí a to je vše dřív to bylo v DDM a to bylo o něčem jiném měli tam legouše krajty atd.. Ano mají tam velký výbě tera zvířat ale znalost nulová, majitelka té je asi 28 let má neustále diskmana na uších a vůbec na tebe nereaguje pokud na ní mluvíš. No comment! A nedávno jsem si od nich brala samce želvy nádherné měl plísen na krunýři celé červené břicho víš za kolik 900!!! ano 900 kč za želvu nádhernou já málem omdlela když jsem to slyšela!!! A je na tuto prodejnu dosti stížností ohledně chovu zvířat. Byly psané i nějáké petice či co ale to by ti prozradily zasvětcenější. Chovu zdar :)

Tak to jsem netušil. Já tam jezdím občas jenom na čumrndu:-), když jedem kolem a tak. Je fakt, že jsem tam nikdy nic nekoupil. Já ve zverimexech zvířata nekupuji. Udělal jsem jenom jednou vyjímku s Pandinus Imperator a s tím jsem byl spokojenej, žádnej problém. Ale raději nakupuju od chovatelů. JJ, těch klecí vzadu jsem si všiml, ale nepřišlo mi to zas až tak divný, protože tady maj většinou papoušky a jiný ptáky u hlodavců. No já na trh přišel, kouknul a zmizel...když nepočítám pár rybek a žrádlo pro ně, pak asi čtyři Testudo Hermanni a asi tři Pogona Vitticeps, tak nula nula nic:-)

Jo tam to dělá v tom gymnáziu kingtp osobně neznám, ted v sobotu jsem nebyla ale kouknu zase někdy, je to taková miniburzička pro prodej pár zvířat. Dalo by se říct že snad jediná pravidelná? Ted nevím. Jestli v usteckém kraji jsou nějáké burzy. Naposledy měli pár gutek hermanky a rybky a rostliny do akva. Tak jestli někdy pojedeš dej vědět můžeme poplkat. Zítra jedu do mostu pro nějáké myši tak doufám že seženu je jich ted něják málo :(

No osobně kupuju holátka právě u Chovatele. Jinak skákavky nebo větší myšky pak ve zveráku nad Centrálem, ale taky nevím jak se jmenuje (nějak zoo svět nebo tak něco, nevím)... já tam chodím a název neznám, pro mě je to prostě zverák:-)....Jinak když půjdeš od Centrálu pořád tou ulicí nahoru, dojdeš ke kruháči a hned tam to je, tam kupuju myšky já a pomalu pokaždý tam mají skákavky...ty se v Mostě jinak sháněj špatně.

Já osobně jsem měla to "štestí" v jednom zveráku dělat. Nebyl to moc příjemnej zážitek. Šéf od prvního dne co zjistil, že toho o většině zvířat vím více než on začal problém. Hnedka co jsem tam nastoupila všimla jsem si, že jededn gekončík je vyhublý na kost. Když jsem se ptala co s ním je bylo mi řečeno, že v tom terárku už chcípli jeho 4 další sourozenci a on, že je poslední a že se tím nemám zabývat. Bohužel nejsem ta co zvíře jen tak nechá chcípnout pro nic za nic. Vzala jsem pár bobků udělali jsme rozbory. Zjistilo se, že je jen začervená a musí se jen odčervit. Když jsem to šéfovi řekla.Tak mi pověděl ať koupím odčervovací tablety pro psi a bude vystaráno. Pokoušela jsem se mu vysvětlit, že takhle to nejde a že musí za veterinářem aby jí odčervil. Toho dne jsem byla vyhozena.Gekončice zkončila v nějakém terakroužku, kterému prý ani neřekli co s ní je. Takže celý ten kolotoč museli chudáci absolvovat znovu. Jako perlička mi bylo řečeno, že zvířata pod 50tisíc nemá cenu zachraňovat. Velmi poučná práce:-):-|

to ja jsem byla ve zverimexu ve svytavych a tam mě doslova rozčílili nejdřív mi řekli že nepoznám gekončíka od agama vousaté pak jsem se podívala do terarii prostě hrůza agama vousata tam byla v tropickém terariu ,potkani tam byli s křečkama a sysel byl v plas. kleci neměl žadné chlupy a dostalomně dyž sem tam videla gekony zklateho tak sem se lekla stažena kůže samej bobek bez prstů bez ocasu a když sem se zy žensky zeplala ty žensky co jim je tak řekla že mně to nemusí zajímat

ahoj,to ja musim rici,ze u nas v Havlickove Brode,jsou tri zverimexy. A ty jsou dokonaly ve vsem,jen bych podotkla,akorat v Kauflandu,tam tedy prodavaji velice zdivocele a vztekle potkany,ktere se nedaji ochocit,spousty lidi si hodne ,na to ztezuje. A to je ctvrty zverimex. Jinak to maji, velice pekne zarizene i obsluha je velice prijemna.

Tak jsem byl vcera omrknout Pet center na cernaku a odjel jsem akorat na*ranej... hned uvodni terarko u vchodu obsahovalo 1,4 jemenaku, samec relativne peknej, jedna samice gravidni, jedna lezla se zavrenejma ocima po dne terarka, jedna vypadala relativne v cajku a posledni byla tesne pred smrti- uplne sediva, zapadly,zavreny oci, deformovana celist co pripominala spis zobak a sedela schovana v kapse na nakou rostlinu. Na dne miska s nechutnym mixem nejruznejsiho ovoce, moucnaku a plisne.
Po upozorneni obsluhy, mi bylo receno ze maj ted malo lidi a nemaji na to cas, ale ze tu misku s plisni vyhodej.
Dneska jsem tam byl zas, situace stejna, miska jeste plesnivejsi, uz byli mrtvi i ty cervi, gravidni samice vykladena, oci zapadly, zavreny.. po dne porad chodila ta samice se zavrenejma ocima a ta s tim zobakem vypadala jeste hur nez vcera..
a cena za takovyho vymazlenyho jemenaka 2399kc... to bych blil
Ani jsem nesel dovnitr
[http://tera.poradna.net/file/view/11099-1-jpg]
[http://tera.poradna.net/file/view/11100-2-jpg]
[http://tera.poradna.net/file/view/11101-3-jpg]

Za zminku jeste stoji zajimavym zpusobem reseny chybejici vetrani nebo cast sklenenyho stropu kusem kartonu..nejakej cas uz to tam asi slouzi:) Tusim ze tam driv bejval nejakej scink nebo tak neco, ted to bylo opusteny:D
[http://tera.poradna.net/file/view/11102-4-jpg]