Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bílá bleška

ahoj, máte s tím někdo zkušenosti?

BÍLÁ BLEŠKA
Je to bezkřídlý hmyz, dlouhý 1 - 2 mm, který skáče. Požírá nadzemní části rostlin. Objevuje se ve velikém společenství, na přelité zemině.
Ochrana: vysušit zeminu v květináči, posypat ji rozmělněným tabákem nebo suchým říčním pískem, možno použít i popel.

Objevili se mi v terárku( mám nový substrát-kokosová drť+rašelina), a nevím jestli by ten tabák ňáko neuškodil žabce a navíc vysušit substrát kvůli žabce nemůžu.....díky

loading...

No, to nebudou muchnice, ale smutnice a nebo podobné mouchy. Už jsme to tu řešili - máš vlhkej substrát... Žlutý lepový desky jsou dělaný spcielně na ně :) Jinak se dají pořídit dravé roupice, které likvidují larvy - mám s tím skvělou zkušenost od kytek ze skleníčku a z množírny. Roupice jsou potravně specializované, tak nic jiného neohrozí. VH