Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inkubace vajec

Zdravím,dnes se mi stala nepříjemná věc,v noci mi shořel termostat a teplota klesla na 24 stupnu na shruba 8 hodin,poté jsem je přendal do prázdného terárka,kde byla teplota 29 boužel vejce byla zavřena v krabičce a po návratu domů jsem zjistil že teplota uvnitř krabičky je 40 stupnu,byly tam cca 7 hodin,mají šanci to rozchodit?Jsou to vejce od L.alterna blairy

:-)muj nazor je ze tim snizenim teploty se nic nestalo ale tim horkem mohlo kazdopadne ta teplota je hodne vysoka...teoreticky ale tam ta teplota nebyla tak dlouho ne?ale tak jsi to asi nemel davat pod zarovku...a hlavne je treba pristup kysliku ne?:!:jinak ja bych to hned nevidel tak cerne a vymenil bych termostat a pokracoval ne?bilkovina struktura preziva 40 stupnu v pohode jak vajicka no nevim.....muzes mit stestia bude z toho neco

Myslím že su vajcia nenávratne preč ,minuly rok sa mi tiež pokazil termostat a teplota v inkubátore bola 35C po dobu cca 8-10h . V inkubátore boli 4 vajcia od E.macularius inkubované na samcov pri teplote 30C (vajcia boli v tej dobe inkubované cca 4-5 tyždnov). Vajcia nevykazovali žiadne zmeny a dufal som že všetko bude OK a inkuboval som dalej,ale po 62 dnoch inkubácie som násilne otvoril jedno vajce a bol tam odumrety zárodok a aj v dalších 3 .
Inkubuj ich dalej,dokial vajcia nabudu vykazovat že su zlé .Nádej umiera posledná :-),bola by to škoda .

:-)to by byla...kamarad ma uzovku cervenou a vajicka kazdorocne odchovava primo v terarku ne ze by na to uplne kaslal ale ma to nejak vymyslene z hadrem a vodu a zarovku atd podminky nejsou vubec idealni ale na druhou stranu vzdy z toho ma alespon 3 hadiky...no a jinak ty jsi je tam mel jen 7 hodin(tazatel) s tim ze nez ta teplota stoupla tak to trvalo takze mozne je vse

Zdravím.Začal mi taky trošku haprovat inkubátor,tak si,s Vaším dovolením,půjčím na svůj dotaz toto vlákno.Asi jsem neodhadl sílu topného tělíska a teplota kolísá 2°C(27-29°C).
V inkubátoru mám vejce pogon,tak se chci zeptat 1)jestli to můžu tak nechat a vyřešit to až po inkubaci 2)jestli nemám o stupeň teplotu zvednout(28-30)a za 3)jestli to řešit hned(přidat žárovku nebo akva topítko.
Děkuji za rady