Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč ?

Mnohokrát jsem se za ty dvě desítky let, co se věnuji chovu terarijních zvířat setkal s otázkou "proč". Proč máš zrovna takového koníčka ? Co se ti na nich, prosím tě, líbí ? Vždyť se s nimi nemůžeš pomazlit, divně čumí,... Potom zase - proč zrovna ty jedovaté ? Copak ti užovka nestačí ? Pravda je, že jsme mohli klidně sbírat známky nebo něco podobného, lepit modely letadel či dělat mašinky, závodně chlastat... Řada z nás má koníčků víc a to je skvělé, ale kde, kdy a jak přišel ten moment s diagnózou teraristického syndromu ?

:-Dzajima te jak jsme se k tomu vsichni dostali?ja to mel tahle..bylo mi slibeno ze si muzu vybrat zvire jake chci a ja jak jsem byl maly asi mi svitlo a 3krat jsem se zeptal opravdu jake budu chtit?az byli rodice uz nastvani rekl jsem ze je to teda had a byl to had...pak jsem je dotah ciste nahodou na burzu a ciste nahodou to bylo ve dne mych narozenin a uz byla doma uzovka...:-Dja ale mel uz tak 3 knizky prectene nastesti.....a jak jednou clovek zacne tak uz neskonci

Přítel je alergický na srst a já nemůžu bez zviřátek být, takže jsem dostala hadici na Vánoce a bylo:-D podnět byl takový, že jsme byli na akci, kde měl někdo dvě krajty.. nám se to tak líbilo, že jsme si řekli "proč ne".. bohužel ale není místo na tak velkého hada, takže mám korálovku.. ale je skvělá.. taková tkanička od boty to je a hrozně divě čumí:-D:-D:-D... to mu říkáme se spolubydlící pořád:))

To ja už od mala chodil chytat ještěrky.Pak jsem se jednou dostal na tera kroužek(asi tak 10 let spatky)Jako vedouci tam byl bezva chlapik(Tomaš Mazuch)a už to začlo.Potom jsem na par let přestal,přišli dalši zajmy a zviřatka jsem opustil.Jenže pak jsem zjistil že mě doma něco chybi a bylo to tu zas.

Já jsem už od malička domů tahal ještěrky ,slepíše tak to byla už od mala moje záliba ale jednou jsem šel za rodičema na hřiště a tam byl jeden terarista s tmavkou tak to mě dorazilo a pořád jsem si zjišťoval informace o hadech koukal jsem na internetu až mi nakonec rodiče koupily užovku a po krátké době druhou a teď chci další zvířata a tak to jde dál.

To já byl hadama poznamenaný už od mala. Ale máma furt ne a ne povolit.Vždy když jsme šli do zoologický, tak já jsem šel na hady a vydržel jsem tam klidně i pět hodin a to se had ani nehnul. Loni asi touhle dobou sem do toho praštil a koupil si krajtu královskou čas plynul a letos jsem přikoupil ještě hroznýše duhového. Hady jsem si odstěhoval ke své přítelkyni. A dopadlo to nakonec tak, že si brácha a to mu je 12náct koupil hroznýše královského. Do budoucna plánuji ještě krajtu zelenou ale to až na ní budou finance. Hadi jsou prostě boží a nikdo mi to nevymluví:-D

Já jsem začal v teraristický kouržku když mi bylo 5 6. Tehdy si mě naštěstí oblíbil vedoucí a já tam trávil defakto veškerý čas. Dnes již nechodím nemám moc času škola a hadi co mám doma :-D. Jinak prvního hada jsem si pořídil když mi bylo 8-7 nevím přesně a to potaji před rodiči a řekl jsem jim, že je to citruska a jí to ostružník jako pakobylky.Co jsem si dicky přitáhl s kroužku :-D Samozdřejmě to velice rychle prasklo, ale tenurku mám doma a nebo v kroužku kde chodí se spářit a zimovat. Z toho se to odvíjelo dál ..........

U mě to bylo podobné, jako u některých z vás : ¨až budeš ve svým, měj tam, co chceš¨
Doma jsem mohl mít akorát křečka. A jestli teda hadi blbě čumí, tak nevím, jak popsat to, co dělaj rybičky, které jediné jsou doma na stálo. Už jako hodně malý jsem chtěl mít hada,ale ať jsem byl denně ve zveráku, nebo četl mraky knížek, bylo mi jasné, že finance hned tak nebudou,tak jsem od tohoto snu upustil. Po pokročilé době mě ale začala myšlenka svrbět ještě víc. Na hada stále finance nebyly, tak jsem se zaměřil na mého druhého favorita a to štíry. Finančně je to o něčem úplně jiném a náročnostní se to srovnat nedá (to mě asi trocha trápí). No a když jsem se stěhoval na privát do Brna,ještě k tomu spolubydlící dobrý kamarád a biolog, sen se začínal stávat skutečností.
Pořád dá se říct studuju,takže had hned tak nebude,ale už jsme se bavili, když tu budu ještě další rok, jakože to teď tak moc nevypadá,tak se do hadic pustíme...
Ale ta otázka ¨proč??¨ Si žádá jinou odpověď. A ta zní asi teda : No protože jsou nádherní a jedině takto můžu těm rádoby odpůrcům dokázat, že se neštítí hadů, pavouků, štírů bo čeho všeho podobného, ale pouze mýtům....:-D:-D:-D

Tak já se přímo do takový rodiny narodila. Bydleli jsme v Praze v opravdu velkym bytě. Otec si zabral místnost, kde... kam jste se podívali, všude terárka, akvárka, voliéry. I když to zní trochu komicky, nepatřila jsem k holčičkám, který si v kočárku vozily panenky... ale já si tam narvala hroznýše a hurá po bytě... Kdybych sem měla vypsat, co všechno jsme měli.. Od pavouků přes ryby, ptáky, kajmanku, varany, krajty, jiný hadice... po krokodýla. ... no a pak kdo by se mi divil, že jsem praštěná po otci??? :)) Přeci neni nad zkušennosti, kdy se vám třeba zakousne kajmanka supí do hadice od sprchy a visí na ní týden... je to k nezaplacení :-D
Sice už ty zvířata nevlastníme, což u mě je doufám otázka času a prostor.. ale to nadšení prostě nezapřu :puff:

takže otázka PROČ? Na to se zeptejte mýho otce :-D

Já začínal s těmito zvířaty asi ve 12 letech a proč, protože jsem byl malý rozmazlený fracek ;-) Teď jsem se asi před rokem zase pustil do teraristiky na plno, protože jsem si řekl: ,,chlapečku, jsi dospělý, nad ničím nemáš odpovědnost, nauč se o někoho postarat", tak asi tak nějak. Musím ale říct, že to je asi ten z nejlepších koníčků ;-)

no... tazko povedat preco...
asi to zacalo v zoologickej zahrade v bojniciach - tam som prvy krat videl nejake tie hady. problem ale bol, ze u nas v bratislavskej zoo ako naschval, bola terarijna cast zavreta vzdy, ked som tam siel pozriet... potom som jedneho dna - dufam ze mi to odpustite - chytil malu natrixku a prepasoval som ju z trencina do bratislavy (mame rodinny dom) v 3l pohari na utopencov v sad autobuse :D ta mi potom zdrhla do pivnice a mama pol roka do pivnice nevstupila. uzovka ale pravdepodobne nejakym sposobom unikla von, lebo som ju hladal intenzivne asi 3 tyzdne... no a vrcholom bolo, ked sme s rodinou boli na podbanskom zbierat hriby a ja a kamarat sme akoze mali ine zaujmy... tak sme nasli berusku :) kamosa kusla do prstu a bolo po dovolenke - 4 dni lezal v nemocnici s rukou ako arnold schwartzenegger :D vtedy ma to proste dostalo, ale musel som zlomit mamu, ktora mala pred hadmi trosku odstup - casom sa to podarilo a teraz so mnou sleduje, ako moje uzovky tlacia mysi do zaludka :D

U me uz od mala prevladaly krokousi asi od 5let, pak se pridal zbytek:) Ani nevim, kde sem to chytil:-D Na prvniho hada sem cekal do 13, ale prvniho plazaka sem mel v 10. Ale tezko se premlouva na dalsi, protoze mam slabost pro velky nebo jedovaty hady:-D ale nejvic na krokouse...ten se prida casem:puff:

Prosím vás vím že se tu ptá Apophos ale chtěla bych se zeptam :-|Můj leguán když je venku a pak ho uklidím do terária chce jít ven a tak se mačká na sklo a já nevím co mu mám dát kolem terária abych na něj viděla a aby se nemačkal na sklo??
předem děkuji za odpověd::)

Ani nevim..... Tata dones domu Crocodilus niloticus mladata. To mi bylo 9 let. Nejak mne to chytilo, a dnes je to uz 23 let, co se blabolim v teraristice. Hodne lidi nechape, ze chovam(e) plazaky. Ja jim na to odpovidam:"....Vy chovate psi, krecky, rybycky, ......co na tom, dyt je to stejne!". Jak sli roky, tak sem dospel k zaveru, ze to proste musi byt v cloveku, musi ho to chytit, .....pak zacne z toho blaznit a ma za chvili malou ZOO;-) Mnoho z nas - plazochovatelu a dejte si vsichni ruku na srdce, to neumi ani vysvetlit PROC? Je to proste v nas, mozna zajem o neco "nepoznane", "nevyspecifikovane", "jine"..... myslim, ze se to neda jednoznacne napsat PROC? Je to proste v nas vsech, co mame plazaky doma....... Takze snad neco ve vnitr?!?!?!:-)

U mě se to prolomilo asi v 15 letech, když kámoš měl Užovku červenou. Začal jsem se o to trošku zajímat a zalíbilo se mi chování hadů, pak jsem si pořídil užovku, pak jsem zjistil, že chci něco víc, takjsem šel do jedný Regiusky a teďka už mám Regiusky 2. Baví mě pozorovat, jak se hadi chovají....

Mě to taky nějak tak chytlo ...... mám regiusku a včera jsem mamině oznámil (nezeptal, ale oznámil) že plánuju obsoletu (už ji mám domluvenou s meldou). A proč? Protože se mě prostě líbí ...... nemá to chlupy, neoslíntává mě to ..... jsou prostě super.

Já jsem si v knihovně půjčila Moji přátelé hadi od Haleše, půjčila jsem si jí vlastně několikrát. Zvířata mě zajímala všeobecně, ale hadi začali patřit mezi mý velký oblíbence. Zpětně si vzpomínám jak jsem byla u známýho mýho bráchy na čumendu obdivovat jeho hroznýše, že mi naši nechali udělat nádhernej zlatej prsten ve tvaru hada, že jsem se v zoo kroužku zamilovala do boedonky. To jsou věci, na který jsem si vzpomněla až když jsem hady začala chovat a taky jsem si položila otázku "proč?". Za našetřený kapesný jsem si jako školačka holka nechala udělat na míru terárko, ale neměla jsem dobrou představu a tak když mi ho přinesli, pochopila jsem, že to asi nebude ono a nikdy jsem do něj žádnýho plaza nepořídila, i když bylo původně právě pro boedonku. Dneska jsem ráda, že jsem měla dost soudnosti. I když jsem se snažila načíst co se dalo, informací jsem měla málo a had by to neměl lehký. Můj sen se splnil o 15 let pozdějc když jsem u kamaráda viděla vajíčka guttat. Jednoho prcka mi dal a tím to začalo. Dneska mám díky tomu doma 5 hadů a k tomu mám skvělýho chlapa (Para), což jsem od teraristiky ani neočekávala.:-D No a jinak maj hadi oproti jiným zvířatům velkou výhodu že z nich není žádný velký nepořádek, nehlučej, nesmrděj a některý toho ani moc nevyžadujou.;-) To při rozhodování co si pořídit za zvíře mluví pro ně.