Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kajmánek trpasličí

zdravím měl bych otázku na "krokodýláře" poradí mi někdo jestli se dá u nás sehnat kajmánek trpasličí? hledám už dost dlouho vše co o nich jde zjistit buduji terko a tak se pomalu začínám zajímat jestli ho vůbec seženu. Jsem do nich blázen už dost dlouho a tak zbírám moudra kde to jen jde tak kdyby někdo měl dobrou radu byl bych vděčný. Předem děkuji za odpověď

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Zdar my chováme 0,02 Paleosuchus palpebrosus. Mrkni zde http://www.sweb.cz/exotarium/exotarium/stal…
sarka farka 09.04.2008 09:37
sarka farka
Zdar super infmace to je téměř vyčerpávající do začátku se určitě budu držet rad a zkušeností ten tv…
Mew 09.04.2008 18:28
Mew
No skokan to není, ale pokud vezmeš v úvahu hloubku vody (40-50 cm) a nad ní dáš souš, tak už tam mo…
krokodýl 09.04.2008 19:00
krokodýl
mno to je pravda,ale já mám v plánu mít terko co jsem váděl víc než z poloviny pod ůrovní podlahy, t…
Mew 09.04.2008 22:18
Mew
Tak pokud to bude zezhora otevřený, tak sice bude manipulace dobře možná, ale zas mám obavu, že 95 c…
krokodýl 10.04.2008 15:38
krokodýl
nemyslim si ze dospely paleosuchusak vylezie z terka s vyskou 95cm. videl som u chovatela od ktoreho…
Mino 10.04.2008 18:29
Mino
mino dal by si mi kontkt?pls poslední
Top12 31.01.2010 15:43
Top12

Zdar super infmace to je téměř vyčerpávající do začátku se určitě budu držet rad a zkušeností ten tvůj článek je super. Děkuji moc.
tak hned do startu otázečka ten rozměr terka je nutný ?(mysim tím tu výšku)já mám tozměr 250x150x95 (dxšxv) pevně jsem věřil že bude stačit pro jeden exemplář i v dospělosti. Kdyby ne musel bych nějak nastavit výšku,ale předpokládám že krokodýl není klokan a tak sen na výšce ušetřil.:))

No skokan to není, ale pokud vezmeš v úvahu hloubku vody (40-50 cm) a nad ní dáš souš, tak už tam moc místa nebude a zároveň jakákoli manipulace s cca 1,5 m velkým krokoušem bude v tak nízkém prostoru poměrně o ústa, resp. končetiny. Oni to nejsou žádný mazlíci.

mno to je pravda,ale já mám v plánu mít terko co jsem váděl víc než z poloviny pod ůrovní podlahy, to už je hotový, a nad zemí bede ještě navazovat "ohrádka pravděpod z dřevěných kůlů a přez ní by měl ještě vést "mostek" kombinace dřevo,kámen. je to plánované jako rozdělení kuchyne a obýváku , jak se dostanu do fáze že ta díra co tady teď je bude dávat nějaký smysl tak dám foto a rád si nechám poradit. Pro představu inspiraci jsem pobral ze ZOO v lešné jestli to tam někdo znáte

Tak pokud to bude zezhora otevřený, tak sice bude manipulace dobře možná, ale zas mám obavu, že 95 cm poměrně hravě překoná a budeš ho pravidelně nacházet v okolním prostoru;-), což taky není zrovna ideální (zvlášť v bytě). Každopádně je to zajímavý projekt, ale nevím jestli to bude 100% fungovat. Paleosuchové poměrně dobře "šplhají", takže to bude muset být opravdu vymakaný, nějaký skosení stěn dovnitř a tak, aby se nedostávali ven. ale jako prostorové oddělení dvou místností je "krokodýlí příkop" dobrý nápad. To by se mi taky líbilo, méně už sousedům pod náma:-D.

nemyslim si ze dospely paleosuchusak vylezie z terka s vyskou 95cm. videl som u chovatela od ktoreho mam mlada terarko s 3 samicami a 1 samcom. vysku odhadujem na 1 meter a sus bola vo vyske minimalne pol metra az 65cm. voda mala tak 20 cm. vsetky 3 samice maju kazdorocne znasku a neviem o tom zeby mu niekedy niektory vyliezol. Tebe sa to stalo?

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru