Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa - gravidita

Vim, ze se to neda s urcitosti urcit, ale nevite v jake nejmensi velikosti by mohla samice boa c. zabreznout? Rozhodne nemam v planu nic takoveho delat, ale jen me to zajima.

Osobně připouštím samice Boa všech forem až okolo čtvrtého roku věku.
Dříve ne.
Délka je zavádějící.
U Kostarik jsou ve velikosti 140 cm už dospělí,Crawl Cay jsou ve středním věku,Hondurasy jsou v pubertě a mixíci jakbysmet.
Ale rozumím tomu že to měla být jen otázka pro zajímavost.

U samců je to v klidu od 2 let. U samic mix bych připouštěl po dosažení 2m a víc. Což je při normálním krmení za 3 roky pokud se to ale natáhne na 4 roky jen dobře pro kvalitu a počet mládat. Oni nejdříve rostou do délky a pak tepreve mohutní. Mam samici mix které jsou 2 roky má cca 180-200cm, ale je tlustá jako zápěstí. Tu je při 2 metrech připouštět blbost. Dnes mam 102 den po POS u Boa c.i. Tarahumara. Samice měří cca 120cm a je jí 5 let. Je to prvnička. Mam ještě 6 let starou Veracruz ta měří tak 130cm. Ty sem nechal růst do 5 let, protože mě pořád přišli hrozně malý a nechtěl sem o gravidní samici přijít.

Já nad tim radši ještě nepřemejšlim. Hlavně ať je vše ok. Dnes je 102 den po POS a už sem nervózní aby vše dobře dopadlo. Jsou to úžasní hadi chci si tak 2-4 nechat. Oni nikde nejsou k vidění takže nemam podle čeho cenu porovnávat. Prej byli loni v Hamu cca 1-2 roky staří za 450E. Já bych viděl optimální cenu tak na 9-10tisic. to je ale ještě daleko. Docela sem zvědavej jak je to u těchto mini boa s graviditou jestli platí taky +- 105dní. Uvidíme. Ještě mam v očekávání 2 samice Veracruz. To jsou velikostně stejní hadi. Tam je cena tak 5-6 tisíc za mládě ty jsou semtam vidět.