Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr hada

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jaký had je nejlepší pro začátečníka tak do 1,5m a jak velké terárium pro něho pořídit. Děkuji za rady

I já doporučuju guttku. Taky jsem s ní začínala a jak už je tu psáno, i bezproblémovej had umí člověka překvapit a vyškolit. Jinak to terárko co jsi psal je malý, pro dospělou guttatu je optimum něco jako 80dx40šx50v. Když si napravo v kategoriích zadáš jen užovku červenou, vypadne ti všechno co potřebuješ vědět. Je dobrý to nastudovat, vyvaruješ se chybám, načerpáš inspiraci a budeš vědět do čeho jdeš. Oceníš to jak ty, tak tvůj had. Jinak guttky dorůstaj těch 1,5-1,8m, vzácně i 2m. Z menších hadů jsou to potom korálovky, ale o jejich případných potížích s přijímáním potravy už jsi tu četl. Jako začátečník bych se umělýmu rozkrmování vyhnula.