Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr hada

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jaký had je nejlepší pro začátečníka tak do 1,5m a jak velké terárium pro něho pořídit. Děkuji za rady

Ale Thamnophis je super had pro začátečníka - teda ta u. proužkovaná. Všechny druhy tohohle rodu jsou velmi pěkní, nekoušou, dobře se chovají a jsou navíc akční :) Jenom se krmění rybama (především). A co takhle Boaedon fulliginosus alias u. domácí? To je také moc pěknej a snadno chovatelnej had. Nebo nějaká menší korálovka. VH

tyyyjo... do půl metru? ::) jo, tak ať se ten, kdo ti to schvaluje, podívá, kolik tak hadi dorůstají..Jinak já osobně mám korálovku sedlatou..je to malý hádek - v přírodě dorůstá 1,2m.. A budu pro něj pořizovat terárko o vel. 80x50x45 (dxšxv) . Ty rozměry, cos napsal, se mi zdají trochu malé.. ale nevím, užovku jsem ještě neměla. (a ty jsou myslím o něco větší než právě ta L.t.sinaloe)

Když se podíváš na ankety, tak skoro polovina hadařů začínala s Užovkou červenou - Elaphe Guttata (já taky). Jsou to bezproblémoví hadi, ale jako začátečník budeš mít i tak fůru starostí (měl je každý, žádný učený z nebe nespadl). A pokud chceš zajímavého a pěkného hada, tak i mezi temi Guttatami jsou krásné formy. Stačí otevřít stránku images.google.com a zadat do vyhledávače Elaphe Guttata. Najde ti to i české weby, kde se o nich dozvíš více, včetně délky.

Nechci se hádat Meldo, ale např. většina milksnejků (L.triangulum)a kingsnejků (např. L.getula) jsou hadi aktivní v noci, jednak se to píše v každé literatuře a jednak stačí koukat, jak se chovaj v teráriu, prostě jsou aktivní v noci...u guttat píše, seže jsou aktivní ve dne i v noci - záleží i na teplotách, stejně jako u ostatních korálovek - v letním období, pokud jsou denní teploty hodně vysoký vylejzaj na lov večír a v noci.
U korálovek jsem si tímhle jistej, jak z vl. pozorování (v teráriu) tak z literatury a EN webů...nehledě na fakt jakou mají zornici. U guttek to mám vyčtený, takže tam se s tebou přít nemůžu.

PS: a souhlasím s ostatními, bral bych guttku, ovšem dobře rozežrané mládě korálovky nemusí být problém. Guttky jsou prý ale všeobecně bezproblémovější.

musím potvrdit, pořídil jsem si korálovku, která sice byla rozkrmená(3 měsíce žrala bez problémů-a já si toho nevážil ), ale po prvním svleku prostě přestala žrát ]:( a už 4 měsíc s ní musím bojovat, abych do ní něco dostal, i přes rady jak na to (za které Meldovi děkuji) se prostě nedaří ideálně. Ale i tak bych do ní šel znovu, je prostě krásná. Takže pokud se rozhodneš pro korálovku, tak počítej s rizikem toho násilného krmení. Jinak jsou to prostě krásné malé tkaničky.

I já doporučuju guttku. Taky jsem s ní začínala a jak už je tu psáno, i bezproblémovej had umí člověka překvapit a vyškolit. Jinak to terárko co jsi psal je malý, pro dospělou guttatu je optimum něco jako 80dx40šx50v. Když si napravo v kategoriích zadáš jen užovku červenou, vypadne ti všechno co potřebuješ vědět. Je dobrý to nastudovat, vyvaruješ se chybám, načerpáš inspiraci a budeš vědět do čeho jdeš. Oceníš to jak ty, tak tvůj had. Jinak guttky dorůstaj těch 1,5-1,8m, vzácně i 2m. Z menších hadů jsou to potom korálovky, ale o jejich případných potížích s přijímáním potravy už jsi tu četl. Jako začátečník bych se umělýmu rozkrmování vyhnula.