Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr hada

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jaký had je nejlepší pro začátečníka tak do 1,5m a jak velké terárium pro něho pořídit. Děkuji za rady

Všechny zde uváděné korálovky a užovky jsou denní.Jiná věc je,že mládata vylézaji většinou za soumraku.Kvůli bezbečí.
Jestli chceš jako začátečník hada,tak ber guttku.S korálovkama bývaji problémy při rozkrmování(což se může a nemusí stát);-)

musím potvrdit, pořídil jsem si korálovku, která sice byla rozkrmená(3 měsíce žrala bez problémů-a já si toho nevážil ), ale po prvním svleku prostě přestala žrát ]:( a už 4 měsíc s ní musím bojovat, abych do ní něco dostal, i přes rady jak na to (za které Meldovi děkuji) se prostě nedaří ideálně. Ale i tak bych do ní šel znovu, je prostě krásná. Takže pokud se rozhodneš pro korálovku, tak počítej s rizikem toho násilného krmení. Jinak jsou to prostě krásné malé tkaničky.

I já doporučuju guttku. Taky jsem s ní začínala a jak už je tu psáno, i bezproblémovej had umí člověka překvapit a vyškolit. Jinak to terárko co jsi psal je malý, pro dospělou guttatu je optimum něco jako 80dx40šx50v. Když si napravo v kategoriích zadáš jen užovku červenou, vypadne ti všechno co potřebuješ vědět. Je dobrý to nastudovat, vyvaruješ se chybám, načerpáš inspiraci a budeš vědět do čeho jdeš. Oceníš to jak ty, tak tvůj had. Jinak guttky dorůstaj těch 1,5-1,8m, vzácně i 2m. Z menších hadů jsou to potom korálovky, ale o jejich případných potížích s přijímáním potravy už jsi tu četl. Jako začátečník bych se umělýmu rozkrmování vyhnula.