Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem varánek

Před třemi měsíci jsem koupil Varana stepního ,který má problémy se svlékáním.Doslechl jsem se že pomáhá nějaká vodička na bázi olejíčku ,ale už jsem se nedozvěděl název.Potřeboval by jsem nějaké rady jak ho dát do pořádku.Terárium má prostorné vyhřívané v jedné části na 30 stupnú a v druhém rohu 22 ,myslím že si může vybrat kde bude trávit den . Dále tráví také dost času mimo terárium rád se schovává do sedačky v obýváku který má celý k dispozici aby se mohl pořádně proběhnout. je to veselý ještěr a já bych byl rád aby taky zůstal, proto prosím o nějaké rady jak z toho ven . Předem děkuji Jura.

Nenapsal si to hlavní, jak se ty problémy projevujou. Varani se svlékají postupně, dá se říct, že z nich ta stará kůže opadává. Jinak pod žárovkou by měl mít kolem 45 stupnů, v chladném rohu těch 22 ještě jde. Nedoporučuji používat nějaké olejíčky apod..

Fotku mám ale na počítači moc neumím. když jsem ho kupoval tak mi říkaly že má dva roky měří 60 centimetrú krmím ho co tři dny a dostává sarančata ,myši mu dávám tři. Pak mu kupuju vodní šneky nebo taky šváby . Jí hlavně ty myši ten zbytek mu dávám jako takový zákusek.Vitamíny mu dávám tak že mrtvé myši namočím hlavu a obalím ji ve vitamínech název těch vitamínú je NUTRI MIX REP A koupil jsem ho od chovatelky která ho mněla od malička takže odchov.

Dával bych mu 3-4 myši 1x za cca 8 dní, 1x měsíčně kapku Combinalu AD3 vetřít usmrcené myši do kožichu. Pokud je jak píšeš aktivní a má zájem o potravu, tak si myslím, že je v pořádku a zvýšení teploty na vyhřívacím místě mu prospěje. Ten hmyz a šneci na zpestření potravy jsou taky v pořádku.

Ted jsem mu koupil infra lampu na zvednutí teploty . Ti vitamíny objednám přes internet mislíš že se to svlékání zlepší nebo proto mám ještě něco udělat.Jsem rád že mi někdo pomáhá vyřešit ten problém nerad bych něco zalajdal. zatím dík a jestli vás něco napadne tak se ozvěte.

to že ho měla odmaličkanení důvod proto aby to byl odchov odchovat varany není nějak snadné a žeby je někdo odchoval jsem nikde neslišelale jsou tu mraky importů když je vitální tak nevadí že je toimport je rozdíl jestli koupíš import který je vrepublice pár dní a nebo zviře které másježděný všechny burzy několikát po sobě

ikdyž jeto stepák a pochází relativně ze sucha tak si hrabou hluboký nory kdeje co ? no přece vlhko ! skusil bych ukryt s rašeliníkem priměřeně vlhkým narozhraní teploty aby se vechladném vlhku nenachladil ahoj kraken

diky za radu tu noru vyzkouším. počkám ještě dva týdny a radši sním zajdu k veterináři ta teplota mu chyběla má ted vrohu čtyřicet stupnú může si vlézt do chladnější části terária ale nechce jít ani ven z terárka pořád se vyhřívá působý spokojenějším dojmem . mohli bi ste mi doporučit ještě nějaké dobré vitamínové preparáty . a spestření jídelníčku.dík moc zatím čau jura

A já jo, heč :) Ň :) Ale úplně jsme se odklonili od původního dotazu. Se svlékáním staré pokožky bývá občas potíž a může to být způsobeno různými faktory. Často je to avitaminózama, špatným světelným režimem a vlhkostí. RAšeliník by mohl pomoct, pravidelné rosení a nebo i pořádná mísa s vodou. Jinak bych nekrmil tak často, jak je psáno výše a nebo jo, ale ne tolik. MAx myš týdně (dle velikosti varana) - často je vidět děsný cvalíky. VH

já jsem salvatora krmil jak se povedlo při čistce v myšárně jsem dal cca50-60 myší trvalo to asi 15 minut než je sesbíral pak týden nic 1 potkánka 3-4 dny nic pár špatnejch holat zas týden nic 30 dkg drůbežích krků zas týden nic ,žádná pravidelnost ,cokoliv kdykoliv klidně větší pauzy ale měl 150 cm a asi 8kg dobrý hovádko,všechno bylo potrava i moje nohy když jsem k němu vlezl , měl halogen 500w cca 60cm nad větví teplotu nevím, na topným kabelu postavenou masovku s vodou/ asi 1až2 hodiny po nalití/ pak tam bylo bláto z rašeliny a mulčovací kůry ,napít dostával asi obden z petky , specialní vitamíny nedostával a rostl podle teraria - když se přestěhoval tak povyrostl,svlíkal se průběžně takže na něm téměř vždy někde vlála kůže,měl jsem ho 8let , dalo se říct že mě přiměřeně toleroval ale nikdy nějak nezkrotl ,když jsem se přiblížil než mu vyhovovalo okamžitě sekl ocasem bez výstrahy!mně nijak nevadil ale manželka se ho bála a tak než všecno pryč tak jsem ho prodal .ale stejně si zas pořídím nějakou ještěrku -y ale to ještě neví!

ahoj,,,myslim ze to krmenie a ta velkost s tymi kilami su prehnane,,,myslim ze varanom a leguanom vseobecne jasterom obezita dost vadi v pohybovani...nielen ze idu dost pomali ale na tych nohach a podporou chvosta tych 8 kil mylsim len tazko drzal,,,a naviac obezita u hadou zkracuje zivot,,neviem ako u varanou ale u hadou hej.

PH