Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem opheodrys avestivus

Zdravím mám otázečku na někoho kdo má zkušenost s uvedeným hadíkem. dnes při čištění terka jsem si všimnul tyrkisově modrých šupinek na různých místech těla. Nevím jestli je to normální že se věkem vybarví nebo jde o nějaký kožní problém. Vypadají naprosto zdravě jen to vybarvení. Předem moc děkuji za odpovědi. [jj2zo0.jpg][jj4tb4.jpg][jj3th8.jpg]

mno.. nechtěl bych odporovat,ale mám ji doma 8 měsíců a tohle se oběvilo až ted. Možná za poslední týden. Rozhodně to neměla po minulém svleku,tak nevím,ale na staré jizvy a pod. mi to nepřipadá ,ty šupinky jsou krásně vybarvené na slunci se lesknou a jakoby "světélkují" vypadají podobně jako pírka ze sojky. (myslím barvou) nemohlo by to být prostě jen přirozené dobarvení v dospělosti? nemůžu nikde najít nikoho kdo by je choval a na netu jen článek od chovatele který měl kdysi a už nemá. Tak nevím? Každopádně díky za názor budu čekat jak se to vyvine

no to bylo tak, já ji koupil ve zveráči kde neměli páru co je to za hada,ani netušili jestli je to užovka ne bo co !! Tak mě stála jen 900 kč. Ale pak to přišlo, věděl sem že to nejsou zrovna bezproblémoví hadíci , tak sem nakoupil literaturu a snažím se nastavit co nejlepší podmínky. Terko mám 45x50x65cm. (dxšxv) substrát je rašeliník a mech , protože držím 80% vlhko a 30°tepla. Po nějakém čase jsem ještě přidal kaskádu s tekoucí vodou. Stáří netuším ,ale je 65 cm dlouhá takže asi dospělá.Krmím cvrčky a hmyzáky co kde nachytám. Zatím jsem neměl od 12. září 2007 co jsem ji koupi žádný vážnější problém, když nepočítám parazity na kůži, zřejmě ještě po importu, jinak na vet. parazity nezjistili a nic jinýho , ale taky mě zrazoval že to není na dlouho tak doufám že už to nepřišlo:-?[http://img167.imageshack.us/img167/4148/dsc00806wt8 .jpg] to je její terko omluvám se za kvalitu

Zdravím, před časem jsem měl to štěstí a měl pár. Bohužel jsem se z něj neradoval dlouho, samec uhynul asi po dvou měsících. Samice ovšem žila přes pět let. Když jsem je kupoval na burze, ještě na Brumlovce, už se jednalo o dospělé jedince. O Tvém "problému" Ti můžu říci jen toliko to, že má smaice měla to samé... asi jinak víš, že se jedná o v evropě nazývanou užovku travní (ve státech jí říkají Rough Tree Snake), jejímž přirozeným habitatem je jihovýchod severní ameriky (Kansas, Texas, New Jersey, Florida). Je opravdu hmyzožravá a nejvíce jí, podle mých zkušeností, jedou pavouci. Sám jsem po zakoupení rozkrmoval velmi nepovedeným odchovem Psalmopoeus cambridgei. Když se naučila u mne jíst, dával jsem cvrčky banánové jednou za měsíc jsem je obalil ve vitamínovém prášku.
Chceš-li zjistit více a vládneš anglinou, pak určitě zajdi na Opheodrys_aestivus .
Zdravím.