Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem opheodrys avestivus

Zdravím mám otázečku na někoho kdo má zkušenost s uvedeným hadíkem. dnes při čištění terka jsem si všimnul tyrkisově modrých šupinek na různých místech těla. Nevím jestli je to normální že se věkem vybarví nebo jde o nějaký kožní problém. Vypadají naprosto zdravě jen to vybarvení. Předem moc děkuji za odpovědi. [jj2zo0.jpg][jj4tb4.jpg][jj3th8.jpg]

Zdravím, před časem jsem měl to štěstí a měl pár. Bohužel jsem se z něj neradoval dlouho, samec uhynul asi po dvou měsících. Samice ovšem žila přes pět let. Když jsem je kupoval na burze, ještě na Brumlovce, už se jednalo o dospělé jedince. O Tvém "problému" Ti můžu říci jen toliko to, že má smaice měla to samé... asi jinak víš, že se jedná o v evropě nazývanou užovku travní (ve státech jí říkají Rough Tree Snake), jejímž přirozeným habitatem je jihovýchod severní ameriky (Kansas, Texas, New Jersey, Florida). Je opravdu hmyzožravá a nejvíce jí, podle mých zkušeností, jedou pavouci. Sám jsem po zakoupení rozkrmoval velmi nepovedeným odchovem Psalmopoeus cambridgei. Když se naučila u mne jíst, dával jsem cvrčky banánové jednou za měsíc jsem je obalil ve vitamínovém prášku.
Chceš-li zjistit více a vládneš anglinou, pak určitě zajdi na Opheodrys_aestivus .
Zdravím.