Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský - zácpa?

Dobrý den.
Před týdnem jsem si pořídila cca 4 měsíčního chamíka. Co se týče potravy, je velmi čilý. Vodu přijímá z listů, ale zvládli jsme natrénovat pití přímo z kapátka. Problém se týká toho, že za ten týden vyměšoval pouze jednou a měl tendence to opětovně sníst, (dávám mu 6 až 8 cvrčků denně). Od té doby jsme žádné výměšky nezaznamenali. Nezdá se mi nějaký nafouklý, je proto možné, že vylučuje normálně, ale když přijdu z práce, stačí to zlikvidovat? Pokud se opravdu jedná o zácpu, je možné mu nějak pomoci? Další dotaz se týká vitamínů. Vapník mu podávám každý den s potravou, ale ve zverimexu mi bylo řečeno, že pokud ho naučím na ovoce a zeleninu, jako doplněk stravy, není třebu mu podávat další vitamíny, je to pravda? Můj chamík s ovocem a zeleninou problém nemá.
Děkuji všem za dobré rady

Vápník mu normálně dávám kupovaný Micro Calcium v každém krmení, ale jde mi o to, jestli mu mám přikoupit ještě vitamíny, nebo jestli mu na pokrytí důležitých vitaminů bude postačovat to, co získá z ovoce. Nechci nic zanedbat:-|. Jak koukám na další odpověď, tak to asi bude nezbytné.