Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TOPNÝ KABEL

Zdravim, chtěl jsem se zeptat na vaše zkušenosti s topnými kabely. Jak je rozmístit, aby to vyhovovalo hadům. Jak silnou watáž a i jiné vychytávky. Mam v plánu terárium 2,5x1x1,2m (DxŠxV), z jedné třetiny tam bude bazének s vodou. Tak jsem se chtěl zeptat, jak dlouhý kabel by tam stačil a jak silnou watáž. Terarium bude pro Python reticulatus yellow heat bali, za pomoc a tipykuji.

Tak tohle bylo moc i na mě (knoxville)

Buď pozdraven.Já mám rovněž velká terárka a mám tam topení na 1/3 plochy a stačí to bohatě.Topný kabel je pod dlaždicemi kterými je jinak vydlážděno celé terárko.Vlastně jsou to dvě terárka pod sebou.
Je nejlepší oslovit nějakou firmu,která se zabývá elektrickým podlahovým vytápěním,napsat jim tam podmínky jakých v terárku chceš dosáhnout(teplotu)
a oni ti spočítají jaký kabel a jaký výkon bude potřeba.
Ještě jim upřesníš kde terárko bude,jaký materiál je použit na stavbu a zda se jedná o zdivo sousedící s jinou místností nebo jde o zeď za níž je už venek.
Ještě se tě poptají o jaké zdivo jde,zda je zateplené a podobné fígle aby mohli spočítat koeficient teplotní ztráty.Ovšem musíš jim napsat v duchu tom,že topení od nich chceš koupit,což pak také můžeš.Ale instalaci bych zadal odborné elektrofirmě.Já to tak mám a jsem spokojen.Vše mně řídí termostaty a spínače.Pošlu ti sem odkaz na firmu od které topení mám já a fotku mého terárka i když už tady na teraporadně několikrát bylo.
www.fenixgroup.cz
[http://img166.imageshack.us/img166/2779/p1020024oc2 .jpg]

Zdarec.Komplet haďárna i s obklady asi tak na 30 000,-,ale psst...,manželka to netuší......:-D:-D:-D.
Bylo to v rámci rozpočtu nového rodinného domu.8-)
Jinak to topení se vším všudy asi tak do 5000,-
Ono když tam chceš chovat zvířata která jistě nejsou nejlevnější musíš do toho vybavení něco vrazit abys jim vytvořil odpovídající podmínky.
Jen tak pro zajímavost,od koho budeš mít ty reticulatky a za kolik?
Popřípadě mi napiš na soukromý email.
Já o ně budu mít také zájem..
Dík

Já je také s jistotou tipuji na import,jen mám menší přehled o importérech,tak mě zajímá kdo je má v nabídce letos a za kolik.
Po těch reticulatkách bude dle mě do budoucna poptávka a u nás je snad nikdo neodchovává.
Vím snad tak o dvou.....
Jo dík za pochvalu - terka jsou má pýcha....:-p

Zdar.ten nákres by šel,mám to obdobně.
Jen bych osobně na beton dal nějakou dlažbu třeba znázorňující kámen a úplně bych vypustil tu drť.
Ono jde o to,že ta drť bude působit jako tepelný izolant a topný kabel ti bude vyhřívat jen tu drť,takže i případná vlkost se ti bude stále odpařovat a budeš mít zvlášť při slabším větrání zarosená skla.
Je to vyzkoušené.
Spíš bych tam dal tu dlažbu jak jsem psal a jinak nic.
S vhodnou dlažbou to bude vypadat pěkně a bude to snadné na čištění.
Teplo ti bude pěkně vyhřívat dlažbu a hada a patřičné vlhkosti dosáhneš rosením.
A také by se ti ten beton za čas začal drolit od vlhka a špinil by se ti...
A penetrovat ho nějakým nátěrem není zrovna nejvhodnější.
Tolik mé zkušenosti.

Můžu se taky zeptat?!Jak izoluje rašelina když bych to měl taky vyhřívané ze spodu?A nevadilo by přes noc když by se pod těma dlaždičkama vypnul ten topnej kámen že by vychladli,takový vychladlí zlaždičky by se hadovi asi moc nelíbili ne?!Jenom mě to tak napadlo,protože o prákách chi dělat něco podobného,tak nevím jakej materiál zvolit atd...moc dík..:-)

To je dobrej nápad to napojit na termostat na večer aby to nevychladlo,ale když by tam byla nějaká podestýlka tak by to tak mohlo být ne,jakou myslím že by se to na noc mohlo vypnout?!A jaký je rozdíl mezi povrchem z dlaždic nebo ze skla?chtěl bych tam spíše asi sklo na spod?!

Zdravím všechny teraristy, prosím vás měl bych dotaz. V teráriu se mi nedaří držet požadovanou teplotu. V terarku mám 60W žárovku a topný kámen, ale přesto je teplota na pouhých 22-24 stupních. Rozměry mého tera. jsou 100*60*60 cm. Myslíte že by problém vyřešil topný kabel? Pokud s tímto problémem máte někdo skušenost prosím poraďte.