Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malé vodní želvičky

Mám malé vodní želvičky teprve pár dnů a nemám s nimi moc zkušeností(prakticky žádné:-[), ale už skoro tři dny mi nechtějí jíst. Dávám jim granule, ale nijak o ně neprojevují zájem. Nevím, jestli jsou tak vybíravé v jídle nebo jestli jsou ještě v šoku ze změny prostředí:-( Díky za každou radu;-)

Náhodou hlávkový salát je dobrý, ale ne když jsou to malé želvičky a nechtějí žrát. Salátem je moc nepřiměješ. Ale u větších jedinců je to dobré zpestření stravy, akorát jsem své želvě vždycky musel dát nejdřív salát a až potom maso, opačně pak už o salát nejevila zájem. :-D

no vím, že je to úplně proti všem pravidlům, ale my jsme v Bulharsku želvám vodním házeli kebab- takové to maso v chlebové placce, u nás se tomu myslím říká jinak:?:....no a ony už čekaly pod tím můstkem co se přes něj chodilo, co jim kdo hodí:-D a v jakým tam žily humusu!!! Taková zátoka- stoka bleee a co jich tam bylo....ale mám taky dotaz- přemýšlím jak to vymyslet, abych mohla často čistit vodu těm dvěma želvám ( u kterých pevně doufám, že mi nezůstanou!!!)aniž bych musela pokaždý čistit celou ubikaci, kdyby se třeba vymyslelo něco jako "bedýnka" na vodu a ta se vložila do samotné ubikace, kde by pak měly kámen, světlo atd.....abych vodu mohla čistit opravdu často a s co nëjmenším problémem, asi proto se mi nechce do klasického akvárka či terárka....představa teoretická by byla, velká ubikace snad taky, ale co do ní dát, aby se to dobře vyndavalo, želvy tam měly pohodlný přístup a prostor....:?:

hathor:

já mám želvy vyřešeny takto
[akvafz7.png]

ten žlutý flek je písek za vlepenou přepážkou, výška čelního skla je 30 cm, nad tím stejně vysoká dvířka. Kolečka na zadní stěně jsou otvory pro hadice venkovního filtru:-) Omlouvám se za čmáranici, snad je to z ní pochopitelné:-) Jinak rozměry jsou 120 x 60 x 60, vodní sloupec 100 x 60 x 25 což je víc jak 100 litrů, spolu s venkovním filtrem to udrží vodu celkem dlouho v pohodě. Vodu odkaluju normálně zvonem na akvária...