Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hadek

ahoj to sem zase ja kamarad by chtel hada a ja se vas chci zeptat jaky par hadů a jeden had ktery bude mit tak neco vic jak metr a stacilo by jim terárium bud 120-50-70 nebo 90-70-100 a ktere by pro ne bylo lepsi jo a chtel by nejakeho zivorodeho dekuji za odpoved

s psohlavcem to neni jednoduche ja rozhodne nejsme pres vetsi hady...potrebuji hlave vetve atd...jsou drazi ale krasni...Jinak videl jsem tady diskuzi o mladatech takze se muzes rovnou poptat...nevim jak je to co do narocnosti na prostor pri paru...psohlavec je opravdu pro zkusenejsi....

Zřejmě je tvůj kamarád ještě v začátcích.Jak je všude psáno a zmíněno,není Psohlavec ten nejlepší had pro začátečníky.Jestli tvůj kamarád a ty máte rádi zvířata,tak ušetřete toho Psohlavce.Spíše bych tam dal nějakého ještěra např. Pogona vitticeps.To terárium by stačilo i pro pár.PS.Že chce živorodého hada,tak v tom případě chce ušetřit za inkubátor nebo co?::)

Tady v tera.poradně toho je a na internetu taky.Zkus hledat a pro toho kamaráda to vytiskni aby to měl i na pozdějš.Ještě čeho si myslíš,že by se bál?Když by se to jednou nepovedlo,tak svět se nezboří.Chybami se člověk učí.Nebyl by první ani poslední,komu by se to stalo.Ale stejně stojím na svém názoru:Ať si koupí ještěra a nebo ať ještě počká v kupování nějakého zvířete.;-)

Když ještěra nehce tak mu ho nenuť ne? Já jsem taky jen čistej hadař jen s pár ještěroušema :-D. Já bych tam navalil hroznýše duhové (Epicrates cenchria maurus) nikoli Epicrates cenchria cenchria!!!! Maurusy jsou mnohem jednodušší na chov, cenově dostupní ( mláďata 500Kč ), k sehnání... Pokud mu jde s prominutím o vychcanost z toho že nebude mít piplačku s vajíčky atd. a chce hada jen aby byl velký terarista kterému se rozmnožili hadi, prodal je, měl prachy. Tak to teraristika není.

S tím ještěrem:To je můj názor a za ním si stojím.Ty máš jiný názor.Ale v jednom jsem se s tebou shodl:Pokud mu jde o ´´vychcanost´´jak jsi říkal aby neměl piplačku s vejci apod.tak to skutečně teraristické není!!!

nevím jestli je chamík vhodný...hlavně to není mazlíček, má rád taky svůj klid.Ve zverimexech se pohybuje od 900 až po X tisíc,podle velikosti,ale ze zverimexu bych ho asi nebrala...nemají tam většinou dobré podmínky a na zvířeti se to může časem projevit...lepší je od chovatele, máš většinou jistotu, že je zvíře v pořádku a cena je přijatelnější.

Myslíš že na hogy má tenhle vychcánek kterému se nelíbí támmhle to a ono peníze? Pochybuji, navíc hogové se moc snadno nemnoží;-). A pokud chce zvíře ze zverimexu taky asi moc chovatelské sklony mít nebude. Chameleoni jsou krásní, zajímaví, nevšední živočichové, v mém chovu taky jsou ale absolutně se nedají srovnat s péčí o hady! Potřebují neustále hlídání vitamínů, velkou nádrž, spoustu větví, zeleně......... Niní jsou i cenově méně dostupnější než bývali, prostě absolutně nejsou vhodní pro někoho takového. Jo a opravdu nejsou živorodí takže asi nic co?