Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytapěni teraria pro Boa

Nazdarek lidičky,mam pareček hroznyše kralovskyho-imperatora a ted pro ně dodělavam nove fakt super maxiterarko...delka 190cm, šiřka 65cm a vyška 160cm...jen teda nevim kdo ho dostane do baraku protože celkem bude važit asi něco kolem 300kg...ale to teď neřešim,potřeboval bych hlavně poradit s vytapěnim. Co by jste tam dali? Mam do podlahy zabudovat nějake topne kabely? A jakou wataž by jste mi doporučili? Nebo by byl lepši třeba 1 nebo 2 nebo dokonce 3 topne kameny? Delaji se největši zhruba 30x30cm a maji 10 watu. Nevim co by pro ně bylo nejlepši a plně dostačujici? Co myslite? Jsou to moji milačci a hrozně nerad bych je třeba nějak neumyslně popalil něčim nevhodnym! No a možna k nim ještě jeden přibyde. Předem vam moc děkuji za rady a za sve zkušenosti. Jo a jinak jsem tady mezi vami uplny novaček tak snad jsem udělal vše spravně tak jak to ma byt...

no já mám terárko 200cm pro párek boa, na spodní stranu jsem položil pod dlaždice topný kabel, raději 80W s termostatem aby to šlo regulovat, radeji víc, po stranách mám dvě palandy a na každou ještě namířenou 25W žárovku, protože terko mám stejně jako ty v místnosti v kamennom baráku s teplotou kolem 18°C

80-ti watovej topnej kabel? Tak to už je docela mazec...to maš na tech dlaždicich nějaky tepelny čidlo? Hele lidičky prosim vas dokazali by jste mi ještě někdo odpovědět na tohle? Kolika-ti watovej topnej kabel bez termostatu bych mohl položit jen tak přimo na dno terarka hned pod rašelinu? Aby to tepelně bylo OK pro hady kteři by se na nich nahřivali? Max. do 40-ti stupnu přimo na kabelech! Fakt mi na to ještě nebyl schopen nikdo odpovědět...tak snad tady s tim už mate vice zkušenosti... Diky

no právě jsem tam dal schválně větší watáž protože je v té místnosti chladněji, raději nebudu využívat kapacitu na doraz, než pak řešit nedostatek tepla,navíc jsem topnej kabel položil pd dlažbu. Koupil jsem obyč termostat za 250kč a to čidlo jsem taky zalil do podlahy pod tu dlažbu, a tak můžu regulovat teplotu, v létě méně, v zimě přidám.

Pánové díky za odpovědi a doporučení.Zatím jen sháním všemožné info na netu,než se do chovu pustím.Uvažuju o nějaké menší formě hroznýše (do mého malého bytu si nemohu dovolit nějak velké terarium) a byl mi doporučen Boa.c.imperator CHIAPAS.
Takže myslíte že bych měl použít i menší kamen? (Osobně ho upřednostnuju pred zarovkou)
Nerad bych tady zaplňoval forum "zbytečnýma otázkama" pokud by měl někdo trpělivost a čas odpovědět na několik otázek,tak prosím napište na 2013.b@seznam.cz

Zdravím, dneska jsem si ve škole načrtl terko pro párek hroznýšů. Kvůli stěhování je dělitelné na 2 části plus půjde přepažit kvůli krmení a případnému porodu. Co ale řeším je topení. Chtěl bych jej vytápět bez pomoci žárovky. V nákresu je zakreslená topná folie na zadní stěně, ale co jsem koukal tak v této velikosti o dostatečném výkonu asi nebude. Tak jsem si říkal že bych pořídil topnou desku od tohoto pána http://www.terarus.com/vytapeni/topne-desky/plosny -vykon-300-w-m2 a vrtl ji na strop, asi nad tu polici a hodil do terka i čidlo termostatu. Plus na tu polici dal slabší panel ( http://www.terarus.com/vytapeni/topne-desky/plosny -vykon-150-w-m2 ) a snad by mi ji pán udělal 12w v rozměrech 30x50 a ta by jela celý den. Myslíte že je dostatečně slabá aby se o ni had nespálil i když na ni bude ležet, tedy ji zalehne? Jaký myslíte že by měl mít ten stropní panel výkon aby vytopil terko 200x100x80, tedy spíše polovinu - 100x100x80 neboť každá strana bude mít vlastní vytápění.

Díky za rady :-)

...moc to fšecko nějak komplikujete...mladý hroznejši šplhaj...trochu...velký hroznejši moc nešplhaj,jen když se nšco dšje...třeba ,že maj hlad,nebo chtěj š...t(pářit se)...takže palanda(police,ne policie)je nejideálnějším řešením...ve spodní třetině...asi tak...a zespod dát žárovku,nebo dvě proti sobě,nemusej bejt extra silný...vyhřejvaj zespoda tu polici a hroznejš se votamtud nehne...jo a ta police musí mít zepředu takovej rantlík o kterej se hadík opře a uleví si,pěkně se rozkydne a je to...v terárku má potom výběr teplot,jakej chce a větývky jsou jako příjemná dekorace...nějakej dotez?...OK...ostatně,todle se týká většiny velkejch hadů...jesli mi nevěříte,tak se optejte chovatelů co je maj...:beer:

jo teplo jde vzhůru, myslel jsem že ten panel ho vyzařuje dosti... Je fakt že žárovka je nejjednodušší řešení, a v jednoduchosti je přeci krása, nemluvě o cenně těch panelů... Hm hm, tak asi tam ty žárovky prdnu a až nám je EU úplně všechny zlikviduje, vrhnu se na ty kabely v kombinaci s deskou