Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytapěni teraria pro Boa

Nazdarek lidičky,mam pareček hroznyše kralovskyho-imperatora a ted pro ně dodělavam nove fakt super maxiterarko...delka 190cm, šiřka 65cm a vyška 160cm...jen teda nevim kdo ho dostane do baraku protože celkem bude važit asi něco kolem 300kg...ale to teď neřešim,potřeboval bych hlavně poradit s vytapěnim. Co by jste tam dali? Mam do podlahy zabudovat nějake topne kabely? A jakou wataž by jste mi doporučili? Nebo by byl lepši třeba 1 nebo 2 nebo dokonce 3 topne kameny? Delaji se největši zhruba 30x30cm a maji 10 watu. Nevim co by pro ně bylo nejlepši a plně dostačujici? Co myslite? Jsou to moji milačci a hrozně nerad bych je třeba nějak neumyslně popalil něčim nevhodnym! No a možna k nim ještě jeden přibyde. Předem vam moc děkuji za rady a za sve zkušenosti. Jo a jinak jsem tady mezi vami uplny novaček tak snad jsem udělal vše spravně tak jak to ma byt...

Předmět Autor Datum
Na to nelze úplně jednoznačně odpovědět. Jinak budeš muset takhle velké terárium vytápět v paneláku…
RITCHI 27.04.2008 00:29
RITCHI
Ritchi to terarko bude v rodinnem domě a zrovna v mistnosti kde je teplota okolo 18ti stupňu-takže s…
Dejvhroznýšek 27.04.2008 16:40
Dejvhroznýšek
No, jestli bude stačit ve studené místnosti na takhle velké terárium 50W žárovka, to ti opravdu neře…
RITCHI 27.04.2008 17:50
RITCHI
no já mám terárko 200cm pro párek boa, na spodní stranu jsem položil pod dlaždice topný kabel, raděj…
filosofemgt 27.04.2008 18:02
filosofemgt
80-ti watovej topnej kabel? Tak to už je docela mazec...to maš na tech dlaždicich nějaky tepelny čid…
Dejvhroznýšek 28.04.2008 14:18
Dejvhroznýšek
Já mám 25 W kabel zalitej v betonu a bez regulace, by ta teplota byla asi 40°C a v některých místech…
Peťo 28.04.2008 14:41
Peťo
No super tak už jsem zase o něco chytřejši. :-) Jinak jak jsem psal "kabel do rašeliny" tak to je sa…
Dejvhroznýšek 29.04.2008 23:04
Dejvhroznýšek
no právě jsem tam dal schválně větší watáž protože je v té místnosti chladněji, raději nebudu využív…
filosofemgt 28.04.2008 16:35
filosofemgt
mám dotázek na odborníky chtěl bych v panelovém bytě do terarka 100x60x50 pro Boa constrictor impera…
zacatecnik 30.06.2008 22:54
zacatecnik
Je to moc. Hodil by se spis pro nejake poustni jestery atd...... Opravdu je to hodne !!!
mat-fyz 01.07.2008 08:05
mat-fyz
Mrkněte na www.topnekameny.zde.cz, umí i fundovaně poradit.
Milan(CZ) 01.07.2008 18:23
Milan(CZ)
zacatecnik to je opravdu hodně velký a ten kámen je i hodně velký já tam mám žárovku a jsem spokojen…
Yakubu 02.07.2008 15:15
Yakubu
Pánové díky za odpovědi a doporučení.Zatím jen sháním všemožné info na netu,než se do chovu pustím.U…
zacatecnik 03.07.2008 19:48
zacatecnik
Zdravím, dneska jsem si ve škole načrtl terko pro párek hroznýšů. Kvůli stěhování je dělitelné na 2…
V8HEMI 23.10.2012 00:32
V8HEMI
na stropě ti půjde všechno telo do pryč -topný desky natolik nevyzařují aby ti vytopily celej prosto…
1kraken 23.10.2012 10:46
1kraken
...moc to fšecko nějak komplikujete...mladý hroznejši šplhaj...trochu...velký hroznejši moc nešplhaj…
babal 23.10.2012 13:27
babal
jo teplo jde vzhůru, myslel jsem že ten panel ho vyzařuje dosti... Je fakt že žárovka je nejjednoduš…
V8HEMI 23.10.2012 17:27
V8HEMI
no právě že mě docházej žárovky tak zářivky a topný kabely,taky jsem měl pod policí žárovky ale tedk…
1kraken 23.10.2012 19:39
1kraken
tak místo klasické žárovky tam vždycky můžu dát jinou teplo vyřazující se závitem E27, otázkou pak u… poslední
V8HEMI 23.10.2012 20:51
V8HEMI

Na to nelze úplně jednoznačně odpovědět. Jinak budeš muset takhle velké terárium vytápět v paneláku a jinak v nějakém starším studeném rodiném domku... Ten topný kámen nebo topný kabel můžeš samozřejmě použít, ale ideální je přidat ještě sálavý zdroj tepla shora (žárovku), nejlépe nad nějakou policí, kde se hroznýši budou vyhřívat snad raději než na kameni. Dno by nemělo být v žádném případě vyhřívané celé, ale tak maximálně třetina. Had totiž musí mít nejenom možnost vyhřátí, ale také možnost se zchladit, pokud se bude cítit přehřátý. V nejchladnějším koutě terária tak může být klidně i 22°C (tzv. teplotní gradient). Wattáž žárovky by se měla vyzkoušet tak, aby těsně pod zdrojem bylo 32 - 34°C. Je nutné trochu zaexperimentovat a doladit výsledné teploty v teráriu ještě dřív, než tam vypustíš hady.

Ritchi to terarko bude v rodinnem domě a zrovna v mistnosti kde je teplota okolo 18ti stupňu-takže spiš chladnějši mistnost. Jako salavy zdroj tepla tam planuji jen jednu 50W topnou žarovku...tak snad to bude stačit? Misto palandy tam totiž bude přes cele terarko fakt obrovska seřezana koruna z nadherně rozvětveneho dubu-a bude položena šikmo,na přič terarkem. Tak ted ještě nevim jestli tu topnou žarovku mam přidělat a namiřit spiš nahoru na kmen toho stromu nebo ji mam přidělat spiš nad zem a namiřit ji třeba na nějaky placaty kamen? Co mysliš že pro ně bude lepši?

No, jestli bude stačit ve studené místnosti na takhle velké terárium 50W žárovka, to ti opravdu neřeknu. Budeš to muset nejdřív vyzkoušet nanečisto, měřit během dne průběžně teploty v různých částech terária, a případně přidat na wattech. Hroznýši jako arborikolní hadi se vyhřívají raději někde nahoře (na větvi, na palandě), takže bych žárovku umístil spíš někam nad tu větev, než nad kámen položený na dně. Teplo žárovky by určitě mělo sálat hadovi na hřbet (ne na břicho nebo z boku), takže jí umísti někam nahoru ke stropu těsně nad větev a nech jí svítit dolů na hada.

no já mám terárko 200cm pro párek boa, na spodní stranu jsem položil pod dlaždice topný kabel, raději 80W s termostatem aby to šlo regulovat, radeji víc, po stranách mám dvě palandy a na každou ještě namířenou 25W žárovku, protože terko mám stejně jako ty v místnosti v kamennom baráku s teplotou kolem 18°C

80-ti watovej topnej kabel? Tak to už je docela mazec...to maš na tech dlaždicich nějaky tepelny čidlo? Hele lidičky prosim vas dokazali by jste mi ještě někdo odpovědět na tohle? Kolika-ti watovej topnej kabel bez termostatu bych mohl položit jen tak přimo na dno terarka hned pod rašelinu? Aby to tepelně bylo OK pro hady kteři by se na nich nahřivali? Max. do 40-ti stupnu přimo na kabelech! Fakt mi na to ještě nebyl schopen nikdo odpovědět...tak snad tady s tim už mate vice zkušenosti... Diky

Já mám 25 W kabel zalitej v betonu a bez regulace, by ta teplota byla asi 40°C a v některých místech i víc. Proto ho mám puštěnej přez spínací hodiny (ty nejobyčejnější), každých 30min. se kabel zapne na 15 min. a teplota povrchu je od 26 do 30°C. Do rašeliny bych ten kabel nedával - příjde mi to dost neefektivní a jak se had vrtí, stejně by ho někde vyhrabal. Aspoň ma ten kabel polož vekej kámen/dlaždici, která se bude od kabelu nahřívat. Pak stačí už jen teploměrem sledovat telotu kamene a dle toho nastavovat spínačky.
Jinak obecně platí: čím menší watáž kabelu, tím míň hřeje.

No super tak už jsem zase o něco chytřejši. :-) Jinak jak jsem psal "kabel do rašeliny" tak to je samozřejmě volovina-ja to napsal jen proto abych zjistil co nejpřesnějši teplotu přimo na tom kabelu,aby to bylo vice pochopitelne. Tak vam zatim děkuji a když by pro mě ještě někdo něco měl tak šup sem s tim... ;-)

no právě jsem tam dal schválně větší watáž protože je v té místnosti chladněji, raději nebudu využívat kapacitu na doraz, než pak řešit nedostatek tepla,navíc jsem topnej kabel položil pd dlažbu. Koupil jsem obyč termostat za 250kč a to čidlo jsem taky zalil do podlahy pod tu dlažbu, a tak můžu regulovat teplotu, v létě méně, v zimě přidám.

Pánové díky za odpovědi a doporučení.Zatím jen sháním všemožné info na netu,než se do chovu pustím.Uvažuju o nějaké menší formě hroznýše (do mého malého bytu si nemohu dovolit nějak velké terarium) a byl mi doporučen Boa.c.imperator CHIAPAS.
Takže myslíte že bych měl použít i menší kamen? (Osobně ho upřednostnuju pred zarovkou)
Nerad bych tady zaplňoval forum "zbytečnýma otázkama" pokud by měl někdo trpělivost a čas odpovědět na několik otázek,tak prosím napište na 2013.b@seznam.cz

Zdravím, dneska jsem si ve škole načrtl terko pro párek hroznýšů. Kvůli stěhování je dělitelné na 2 části plus půjde přepažit kvůli krmení a případnému porodu. Co ale řeším je topení. Chtěl bych jej vytápět bez pomoci žárovky. V nákresu je zakreslená topná folie na zadní stěně, ale co jsem koukal tak v této velikosti o dostatečném výkonu asi nebude. Tak jsem si říkal že bych pořídil topnou desku od tohoto pána http://www.terarus.com/vytapeni/topne-desky/plosny -vykon-300-w-m2 a vrtl ji na strop, asi nad tu polici a hodil do terka i čidlo termostatu. Plus na tu polici dal slabší panel ( http://www.terarus.com/vytapeni/topne-desky/plosny -vykon-150-w-m2 ) a snad by mi ji pán udělal 12w v rozměrech 30x50 a ta by jela celý den. Myslíte že je dostatečně slabá aby se o ni had nespálil i když na ni bude ležet, tedy ji zalehne? Jaký myslíte že by měl mít ten stropní panel výkon aby vytopil terko 200x100x80, tedy spíše polovinu - 100x100x80 neboť každá strana bude mít vlastní vytápění.

Díky za rady :-)

...moc to fšecko nějak komplikujete...mladý hroznejši šplhaj...trochu...velký hroznejši moc nešplhaj,jen když se nšco dšje...třeba ,že maj hlad,nebo chtěj š...t(pářit se)...takže palanda(police,ne policie)je nejideálnějším řešením...ve spodní třetině...asi tak...a zespod dát žárovku,nebo dvě proti sobě,nemusej bejt extra silný...vyhřejvaj zespoda tu polici a hroznejš se votamtud nehne...jo a ta police musí mít zepředu takovej rantlík o kterej se hadík opře a uleví si,pěkně se rozkydne a je to...v terárku má potom výběr teplot,jakej chce a větývky jsou jako příjemná dekorace...nějakej dotez?...OK...ostatně,todle se týká většiny velkejch hadů...jesli mi nevěříte,tak se optejte chovatelů co je maj...:beer:

jo teplo jde vzhůru, myslel jsem že ten panel ho vyzařuje dosti... Je fakt že žárovka je nejjednodušší řešení, a v jednoduchosti je přeci krása, nemluvě o cenně těch panelů... Hm hm, tak asi tam ty žárovky prdnu a až nám je EU úplně všechny zlikviduje, vrhnu se na ty kabely v kombinaci s deskou

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru