Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto nemůže se vyklást

Zdarec mám dotaz na chovatele gekončíků. Mladá samice (letos poprvé připuštěná) se "nemůže vyklást" , vejce se posunula směrem k hrudníku a dle mého se jí "zauzlovaly" střeva, poněvač nemůže ani vyloučit trus. Zkusím přiložit foto. Setkali jste se někdo s něčím podobným.

Začaly se do tohoto vlákna trefovat spamboti, takže ho zamknu. Stejně nic nového už nepřinese. (GG)

Jinak je přece norrmální, že ptáci a plazi požírají malá množství kamínků, kvůli trávení a následně kamínky v trusu vyloučí, ne?

- ne u všech plazů - kvůli trávení to dělají ptáci, protože maj něco jako druhej žaludek, kterej plazi nemají, tudíž nepožírají substrát kvůli trávení. Substrát požírají přesně kvůli tomu co tu psal Krokodýl - pokud mají potřebu získat z něj nějaké minerály nebo látky které jim chybí. Mí gekončíci např. od doby co jsem jim dal k dispozici 2 misky s minerály nikdy substrát nepozřeli (hodně jemný písek, krmení z pinzety) a to jsem jim kontroloval trus poměrně často.
Nicméně si tímto nejsem jistej u plazů komplexně, jen u několika ještěrů, které chovám, tudíž se jimi víc zabývám. Budu rád, když mě někdo zkušenější poučí. ;-)