Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem KRAJTA KrÁLOVSKÁ - prosím o radu, zánět v ústní dutině

Ahoj Nutně potřebuju poradit mám doma nemocnou krajtu má zánět v hubě byla sem s ní u veterináře a ten mi poradit vytírat jí hubu BETADINEM..hodně zhubla a je před svlečením..mám jí dávat holatka?,do huby??nechce žrat ale mám strach že když žrat nebude tak umře má na 70cm 200g..:.(
[mod]Změna předmětu, původně: KRAJTA KrÁLOVSKÁ-prosím o radu (VH)[/mod]

Myslíš hnilobu tlamy? No, to bych ji radši ani nezkoušel krmit, dokud se nevyléčí. Asi ji tlama bude dost bolet. To Ti dal jen Betadine? Překvapuje mě, že nenasadil nějaké širokospektrální ATB. Otevři ji tlamu a udělej pár fotek. ;-) Má to nějaké průvodní příznaky nachlazení apod.? Hleny, bublinky z nosu atd.?

Vytírat roztokem betadinu, pozor musí být hodně zředěný, taky možno výplachy vitaminem C. Stomatitida je léčení na poměrně dlouho, nemusíš ji nutit jíst, bolí jí to a navíc regiusky vydrží bez jídla poměrně dlouho. Jestli se to nebude lepšit mazej znovu k vetovi- možná nasadí ATB, často je z ní i zápal plic! Tak hodně zdraví!!!

No, sama by asi nevzala a za nacpání by Tě asi proklínala. Ono při té stomatitidě je tlama hodně citlivá, jen dotek bývá bolestivý, takže si nedokážu představit cpaní. Na krmení bude času dost. Regiuska nějaký ten čas bez potravy vydrží. Určitě bych nejdříve doléčil, pak teprve zkoušel krmit.

Otázkou zůstává nakolik má tento veterinář zkušenosti s plazy. :-| Možná by nebylo od věci konzultovat s někým fundovanějším v tomhle směru. To otálení mě právě zaráží, ovšem nejsem veterinář, jen podle zkušeností s léčením našich zvířat. Ale zase na druhou stranu ani nevíme, jak ta tlama vypadá, takže můžeme jen spekulovat.