Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno boa constrictor sa prawe kupe - je mozne ze ma parazity?

ahojky:-)maam otazocku,,,cital som ze ked sa krajta kralovska kupe,tak ze ma skoro na 100%parazity:-/,,pytam sa preto lebo aj moj boa constrictor sa prawe kupe:-|je mozne ze ma parazity:-???dakujem;-)a prajem pekny denn8-)
Změna předmětu, původně: boa-velhad kralovsky
Zkuste vymyslet pro každé téma jiný název, "boa-velhad kralovsky" už tu od vás máme potřetí. (Kurt)

Neni to vzdycky tak. Had se chodi taky zchladit, nebo v prubehu svlekani..... Kdyz by mel parazity - ekto, tak to zjistis, az had vyleze z vody ven, ......na hladine zustavaji male cerne tecky..... Byvaji to prevazne paraziti z rodu Ophionyssus.....

Jaaaj nemozem si pomoct, ale hobliny pod hadom... Pre skrecky a krmne hlodavce ok, ale pre hady atd., ved to je otras, aspon troska ucty ku tym zvieratam... Je to taky problem mat tam hlinu, raselinu, raselinu mixovanu s lignocelom pre lepsie udrzanie vlhkosti, pripadne mixnutu pieskom? Pre Boa netreba az taku vlhkost, aj pri zvliekani mu staci len zvysene rosenie a to je dostatocne udrzatelna vlhkost pri akomkolvek podklade.

Neda mi to stale pokoja, ked vidim tie zvierata mimo karanteny na novinach, hoblinach, lozit po hajz...ovych trubkach miesto po konaroch, v plastovych krabiciach natrieskane v regaloch jak topanky v obchode. Kde je to caro prirody? Zamenene za pohodlnost? Za kseft? Ved to je akoby som aj v prirode pozoroval hady na smetisku za mestom. To by ma malo tesit?]:(